Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 maja 2022, 12:23

Wygląd She-Hulk; jak ta bohaterka zmieniała się przez lata

W związku ze świeżo opublikowanym zwiastunem nowego serialu Marvela, She-Hulk: Attorney at Law, postaramy się przybliżyć Wam postać Jennifer Walters oraz omówić, jak zmieniał się jej komiksowy obraz na przestrzeni lat.

She-Hulk/Marvel

Trzeba przyznać, że myśląc o wielkiej zielonej postaci o nadludzkich mocach, do głowy większości przychodzi Hulk. Jednak za sprawą szumu, jaki powstał przy okazji zwiastuna serialu She-Hulk: Attorney at Law, możliwe jest, iż to właśnie kuzynka Bruce’a Bannera, Jennifer Walters, będzie dzierżyć w najbliższych miesiącach palmę pierwszeństwa w tym niezwykłym, rodzinnym zestawieniu.

Geneza i wygląd zielonej bohaterki

Wygląd She-Hulk; jak ta bohaterka zmieniała się przez lata - ilustracja #1
Stan Lee/John Buscema

She-Hulk po raz pierwszy zadebiutowała na kartach komiksu w roku 1979. Twórcą zielonej bohaterki został nieodżałowany Stan Lee. Zanim jednak Jennifer Walters została potężną heroską, była tylko nieśmiałą prawniczką z Los Angeles i kuzynką Bruce’a Bannera.

Wygląd She-Hulk; jak ta bohaterka zmieniała się przez lata - ilustracja #2
Stan Lee/John Buscema

W wyniku zamachu, jakiego przestępcy dopuścili się na kobiecie, ranną kuzynką zajął się Bruce Banner. Aby uratować życie Jennifer, przetoczył jej własną napromieniowaną krew. Zabieg ten odniósł wymierne skutki. Młoda prawniczka przeżyła, ale za cenę przemiany w kobiecą wersję Hulka. Podobnie jak w przypadku jej kuzyna, podczas transformacji ciało drobnej prawniczki przybierało zdecydowanie większych rozmiarów imponując wzrostem i muskulaturą.

Wygląd She-Hulk; jak ta bohaterka zmieniała się przez lata - ilustracja #3
Stan Lee/John Buscema

Co ciekawe, dziewczyna po przemianie, w przeciwieństwie do szalejącego i nieokiełznanego Hulka, zachowała władze nad umysłem i ciałem obdarzonym nadludzką siłą. Alter ego Jennifer Walters stało się również pewną siebie kobietą, co sprawiło, że chętnie pozostała w zielonej postaci, która, nie ukrywając, była ukazana w sposób zdecydowanie bardziej urodziwy niż jej męski odpowiednik.

Wygląd She-Hulk; jak ta bohaterka zmieniała się przez lata - ilustracja #4
Stan Lee/John Buscema

Skoro jesteśmy już przy temacie wyglądu, warto zwrócić uwagę, że Jennifer Walters aka She-Hulk na przestrzeni ponad 40 lat historii ukazywana była praktycznie w niezmienionej postaci. A jeśli wprowadzano jakieś zmiany, były one czysto kosmetyczne. Zielona kobieta przedstawiana była głównie w mniej lub bardziej umięśnionej odsłonie. Jest to o tyle interesujące, iż jej znany kuzyn posiadał kilkanaście różnych odmian swojego wściekłego alter ego.

Gościnne występy

Wygląd She-Hulk; jak ta bohaterka zmieniała się przez lata - ilustracja #5
Stan Lee/John Buscema

Od tego momentu codzienne życie nowojorskiej prawniczki przeplatało się ze współpracą z rozmaitymi grupami superbohaterów, m.in. Fantastyczną Czwórką czy Avengersami.

Liderka zespołu

Wygląd She-Hulk; jak ta bohaterka zmieniała się przez lata - ilustracja #6
Jonathan Hickman

W komiksie wydanym w 2016 roku She-Hulk została liderką zespołu złożonego z żeńskich superbohaterów.

Życie miłosne

Wygląd She-Hulk; jak ta bohaterka zmieniała się przez lata - ilustracja #7
Jonathan Hickman

Przez wszystkie lata Jennifer Walters w swojej zielonej wersji ukazywana była jako bardzo atrakcyjna i kochliwa kobieta, co skutkowało kilkoma związkami m.in. z Thorem, czy synem Johna Jamesona.

Jak widzimy, przez ponad 40 lat ukazywania się komiksów o zielonej bohaterce, historii z nią związanych było mnóstwo. Z kolei niezmiennym w tej niekończącej się opowieści zdaje się być silny charakter i chęć niesienia pomocy przez Jennifer Walters, zarówno jako zwyczajna prawniczka, jak i jako niezniszczalna heroska.

Co prawda, dopiero podczas sierpniowej premiery She-Hulk: Attorney at Law na platformie Disney+ dowiemy się dokładnie, jak Tatiana Maslany sportretowała rolę Jennifer Walters, ale biorąc pod uwagę zwiastun widowiska możemy jasno stwierdzić, że serialowa bohaterka świetnie weszła w duże buty swojego komiksowego pierwowzoru.

Poniżej zaś możecie obejrzeć zwiastun nadchodzącego widowiska Marvela.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.