Wszystko, co wiemy o 2. sezonie Gen V

Amazon nie porzuca nowego spin-offa The Boys. Gen V otrzyma drugi sezon. Z pewnością będziemy mogli oczekiwać kolejnych krwawych sytuacji, zdradzających tajemnice superbohaterów.

science fiction
Zbigniew Woźnicki 10 listopada 2023
2
Źrodło fot. Gen V; Craig Rosenberg, Evan Goldberg i Eric Kripke; Amazon Prime Video; 2023
i

Eric Kripke coraz bardziej rozbudowuje uniwersum The Boys i pierwszy sezon Gen V był dopiero początkiem. Produkcja przyjęła się tak dobrze, że jeszcze przed finałowym epizodem Gen V został zamówiony drugi sezon. To zdecydowanie sukces dla Kripke, który swoim nazwiskiem firmuje cały projekt.

Kiedy pojawi się 2. sezon Gen V?

Druga seria dopiero została zapowiedziana i oczywiście nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących możliwej daty premiery. Niedawno oficjalnie dowiedzieliśmy się, iż czwarty sezon The Boys pojawi się gdzieś na początku 2024 roku. Możliwe, że w tym samym czasie aktorzy powrócą na plan zdjęciowy Gen V, żeby zacząć produkcję kolejnego sezonu.

Na ten moment najbardziej prawdopodobną datą premiery drugiego sezonu Gen V byłby 2025 rok, niczego konkretniejszego w tej chwili nie da się nawet oszacować. Dopiero kolejne informacje dotyczące serialu pomogą lepiej ten aspekt określić.

Fabuła 2. sezonu Gen V

Wiemy, jak zakończył się pierwszy sezon Gen V – Cate i Sam rozpoczęli masowe zabijanie zwykłych ludzi, podczas gdy ich przyjaciele próbowali ich powstrzymać. Marie, Emma, Jordan i Andre zachowali się szlachetnie, starając się chronić słabszych, ale ich atak na innych posiadaczy supermocy spotkał się z dezaprobatą Homelandera, który teraz tak naprawdę rządki korporacją Vought.

Z tego powodu Sam oraz Cate zostali mianowani nowymi Strażnikami Godolnika, a pozostała czwórka została zamknięta w tajemniczym pomieszczeniu bez drzwi i okien. W takim miejscu kończy się Gen V, ale i zacznie czwarty sezon The Boys. Obie produkcje są ze sobą ściśle powiązane, więc historia drugiej serii Gen V jest niemożliwa do przewidzenia, ponieważ wszystko zależy od czwartego sezonu głównej serii.

Obecnie nie wiemy, czy Butcher i spółka uwolnią Marie oraz jej przyjaciół, czy grupa jednak będzie więziona aż do samego początku kolejnej odsłony Gen V. Pozostaje również kwestia wirusa, który na pewno będzie bardzo ważny. Jego konsekwencje z pewnością wpłyną na historię drugiej serii Gen V.

Kto wystąpi w 2. sezonie Gen V?

Prawie pewne jest, że w kolejnym sezonie produkcji pojawią się wszyscy z głównej obsady. Istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś zginie w The Boys, choć możliwe, że przez wzgląd na to, iż należą przede wszystkim do Gen V, Eric Kripke będzie chciał wykorzystać podzieloną grupę przyjaciół w drugim sezonie spin-offu. Koniec serii pokazał, jak Marie i Victoria Neuman zbliżyły się do siebie. Obie kobiety posiadają taką samą supermoc, co może sprawić, że Claudia Doumit będzie odgrywała ważną rolę w obu produkcjach.

W tym momencie drugi sezon Gen V jest bardzo duża niewiadomą. Eric Kripke dopiero będzie mógł zasiąść do pisania scenariusza, w którym musi połączyć wątki z dwóch seriali. Jak na razie przedstawione uniwersum jest coraz bardziej angażujące.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 8-10 grudnia 2023 roku

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 8-10 grudnia 2023 roku