Co zakończenie 1. sezonu Gen V oznacza dla The Boys?

Gen V to ciekawa historia, której pierwszy sezon zakończył się niemałym cliffhangerem. Sprawdzamy, co oznacza on dla czwartej serii The Boys.

science fiction
Marcin "Nicek" Nic 7 listopada 2023
1
Źrodło fot. Gen V; Craig Rosenberg, Evan Goldberg i Eric Kripke; Amazon Prime Video; 2023
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z seriali Gen V oraz The Boys.

Niezwykle emocjonujący finał pierwszego sezonu serialu Gen V już za nami. Jak można się było domyślić, ostatni odcinek nie tylko wprowadza do potwierdzonej niedawno drugiej serii, ale także do kolejnych epizodów głównej produkcji ze zwariowanego świata superbohaterów – The Boys. Sprawdziliśmy, w jaki sposób obydwa seriale się łączą.

Jak zakończył się Gen V?

Zanim jednak przejdziemy do nawiązań do czwartego sezonu The Boys, przypomnijmy, w jaki sposób zakończył się ostatni odcinek Gen V. W nim widzimy, jak Cate przekonuje Sama, aby pomógł jej uwolnić wszystkich przetrzymywanych w Lesie, tajemniczym laboratorium badawczym znajdującym się pod uniwersytetem Godolkin, w którym młodzi „supkowie” są więzieni i poddawani testom.

Na terenie uczelni doszło do rzezi, podczas której uwolnieni młodzieńcy zaczęli polowanie na zwykłych ludzi. Reszta głównych bohaterów – Marie, Emma, Andre i Jordan – próbowali temu zapobiec i powstrzymać swoich przyjaciół przed dalszymi działaniami. Los jednak chciał, że Cate zwróciła się przeciwko nim, a spanikowana Marie straciła panowanie nad swoimi mocami i oderwała jej rękę.

Całość widział oczywiście Homelander, który przyleciał na teren uniwersytetu. Nie zważając na zamieszanie dookoła strzelił laserem z oczu w próbującą wytłumaczyć całą sytuację Marie, która po krótkim zaciemnianiu obrazu obudziła się wraz z Emmą, Jordanem i Andre w tajemniczym miejscu.

Nie mogło również zabraknąć krótkiego występu Billy’ego Butchera, który pojawia się na chwilę w scenie po napisach. Nienawidzący „supków” bohater przechadza się po Lesie i można się spodziewać, że to laboratorium jeszcze odegra istotną rolę.

Jak zakończenie Gen V wpłynie na The Boys?

Ekscytujący ostatni odcinek najnowszego spin-offu wprowadza bezpośrednio do The Boys. Można się spodziewać, że przedstawiony w Gen V wirus mający zabijać „supków” będzie centralną częścią opowieści w czwartym sezonie. Zwłaszcza, że w jego posiadaniu jest Victoria Neuman, a zwiedzający Las Billy Butcher nie cofnie się przed niczym, żeby wyeliminować jak najwięcej superbohaterów.

Możliwe, że Vought, a przede wszystkim Homelander, będą chcieli położyć swoje łapy na wspomnianym wcześniej wirusie. Niewykluczone, że Cate oraz Sam, a przynajmniej jedno z nich, dołączy do „Siódemki”, a Billy Butcher i jego współpracownicy będą chcieli za wszelką cenę odnaleźć prawdziwych „Strażników Godolkina”.

Trzeba przyznać, że Gen V sprawił, iż oczekiwanie na kolejne odcinki The Boys coraz bardziej się wydłuża. Można się jednak spodziewać, że gdy pierwszy epizod czwartego sezonu nareszcie pojawi się na platformie Amazon Prime Video, to pobije on kilka rekordów.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Akolita - czym jest wergencja Mocy w Star Wars?

Akolita - czym jest wergencja Mocy w Star Wars?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

W 1991 roku wydano kontynuację Powrotu do przyszłości 3, ale mało kto wie o jej istnieniu

W 1991 roku wydano kontynuację Powrotu do przyszłości 3, ale mało kto wie o jej istnieniu

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny