Wszystko, co wiemy o 2. sezonie Andora

Jeśli czekacie na 2. sezon Andora i zastanawiacie się, co już ujawniono na jego temat, to tutaj zebraliśmy wszystkie informacje.

science fiction
Edyta Jastrzębska 14 maja 2024
1
Źrodło fot. Andor, Tony Gilroy, Disney+, 2022
i

Andor odniósł ogromny sukces, podbijając serca fanów Star Wars, którym spodobał się powiew świeżości, jaki wniosła ta produkcja do uniwersum. Tytuły z tej serii rzadko nie koncentrują się na wojnie toczonej przez Jedi i Sithów, dlatego Andor był pewną odmianą dla widzów, którzy mieli okazję obejrzeć konflikt w Odległej Galaktyce od nieco innej strony.

Nic dziwnego, że 2. sezon Andora jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji ze świata Star Wars. Historia z nowych odcinków poprowadzi nas prosto do wydarzeń z początku filmu Rogue One: A Star Wars Story, gdzie pojawił się główny bohater serialu – Cassian Andor. A co więcej wiemy o 2. sezonie Andora?

O czym będzie 2. sezon Andora?

Na razie nie ma oficjalnego opisu fabuły 2. sezonu Andora. Nic też nie zostało na ten temat zdradzone przez obsadę czy twórców, którzy bardzo ogólnikowo opowiadają w wywiadach o tym, co na widzów czeka w nowych odcinkach.

Jak można domyślić się po wydarzeniach z finału, razem z Cassianem, który dołączył do Luthena, będziemy obserwować, jak buduje się Rebelia. Cassian w 2. sezonie nauczy się również, jak zostać liderem, którego poznaliśmy w filmie Rogue One.

Również w nadchodzących odcinkach powinno dojść do pierwszego spotkania Cassiana z Mon Mothmą. I w związku z obecnością Cassiana, Luthena i Mon Mothmy możemy spodziewać się, że w 2. sezonie będą miały miejsce kluczowe wydarzenia związane z kształtowaniem się Rebelii.

Jednak to nie wszystko, ponieważ Andor wprowadził do uniwersum Star Wars również innych bohaterów, których historie z całą pewnością rozwiną się w nowym sezonie. Chociażby w przypadku Bix Caleen, której odtwórczyni wspomniała ostatnio, że historia jej postaci będzie znacznie bardziej skomplikowana, niż ktokolwiek się tego spodziewa. Wygląda więc na to, że również w przypadku Bix możemy spodziewać się ciekawego wątku, który przybliży nam 2. sezon.

Obsada 2. sezonu Andora

W nowych odcinkach Andora powróci wielu aktorów, którzy wystąpili w 1. sezonie. Nawet tacy, których widzowie z pewnością się nie spodziewali, jak Andy Serkis, który ponownie wcieli się w Kino Loya.

Aktor

Postać

Diego Luna

Cassian Andor

Adria Arjona

Bix Caleen

Stellan Skarsgard

Luthen Rael

Genevieve O'Reilly

Mon Mothma

Forest Whitaker

Saw Gerrera

Faye Marsay

Vel

Varada Sethu

Cinta

Joplin Sibtain

Brasso

Kyle Soller

Syril Karn

Denise Gough

Dedra Meero

Andy Serkis

Kino Loy

Kiedy premiera 2. sezonu Andora na Disney+?

To skomplikowana kwestia, gdyż początkowo planowano, żeby 2. sezon Andora zadebiutował na Disney+ w 2024 roku, jednakże gdy w grudniu 2023 roku potwierdzono, jakie produkcje Star Wars pojawią się w 2024 roku, zabrakło tam tego tytułu. To oznacza, że prędko nie otrzymamy 2. sezonu. Ale ze względu na to, iż prace na planie Andora po opóźnieniach zostały zakończone pewien czas temu, bardzo prawdopodobny wydaje się 2025 rok.

Ile odcinków będzie miał 2. sezon Andora?

Twórca serialu, Tony Gilroy, ujawnił, że 2. sezon Andora będzie składał się z 12 odcinków. Te zaś zostaną podzielone na 4 3-odcinkowe bloki, które przedstawią różne lata, zatem 2. sezon obejmie spory okres czasu i zakończy się tuż przed rozpoczęciem filmu Rogue One: A Star Wars Story.

Czy powstanie 3. sezon Andora?

Być może część fanów zastanawia się, czy będzie również 3. sezon Andora. Odpowiedź na to pytanie już posiadamy, ponieważ Tony Gilroy, showrunner tego serialu, potwierdził, że 2. sezon będzie ostatnim, gdyż tylko na tyle zaplanował tę serię. Początkowo zakładano, że mogłoby powstać 5. sezonów Andora, ale plany zmieniono i historia zamknie się na 2 seriach. Niewykluczone jest jednak to, że któryś z bohaterów Andora otrzyma własny spin-off lub kogoś z nich zobaczymy w mniejszych lub większych rolach w innych produkcjach z uniwersum Star Wars.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Chris Hemsworth zdradził, jaki wpływ miała na niego proteza nosa w Furiosie. „Patrzyłem w lustro, nie widziałem siebie”

Chris Hemsworth zdradził, jaki wpływ miała na niego proteza nosa w Furiosie. „Patrzyłem w lustro, nie widziałem siebie”

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon Shoguna?

Czy powstanie 2. sezon Shoguna?

Czy będzie 2. sezon X-Men ’97 na Disney Plus? Jeśli tak, to kiedy premiera?

Czy będzie 2. sezon X-Men ’97 na Disney Plus? Jeśli tak, to kiedy premiera?