Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 sierpnia 2021, 15:14

autor: Karol Laska

Plejada hollywoodzkich gwiazd w kultowym serialu sprzed lat - fan zebrał je wszystkie na Twitterze

Jeden z użytkowników Twittera, Daniel Holland, zebrał wszystkie występy hollywoodzkich gwiazd w serialu Miami Vice i jest ich naprawdę sporo. Wśród nich warto przede wszystkim wspomnieć o Liamie Neesonie czy Johnie Turturro.

Daniel Holland to, podobnie jak my, wielki miłośnik popkultury i amerykańskiej kinematografii. Swoją pasję udowodnił ostatnio na Twitterze, na którym to otworzył dość nietypowy, ale jakże ciekawy wątek. Cofnął się w czasie do drugiej połowy lat 80., kiedy to emitowany był kultowy serial kryminalny pod tytułem Miami Vice i postanowił przyjrzeć się nieco bliżej jego obsadzie. Niektóre role drugoplanowe czy epizodyczne odgrywane były bowiem przez wschodzące gwiazdy Hollywoodu. Zdziwicie się, jak wiele znanych osobistości wychwycił Holland.

Swoje gościnne role zaliczyli między innymi aktorzy, których raczej byśmy z kinem gangsterskim nie wiązali. Mowa bowiem o prawdziwych gwiazdorach sceny komediowej pokroju Bena Stillera, Chrisa Rocka czy Eda O’Neilla. Nie zabrakło jednak artystów świetnie odnajdujących się w owej konwencji, bo grających w późniejszych latach swojej kariery u Quentina Tarantino czy braci Coen. Są to między innymi Steve Buscemi, John Turturro, Michael Madsen czy Benicio del Toro.

Plejada hollywoodzkich gwiazd w kultowym serialu sprzed lat - fan zebrał je wszystkie na Twitterze - ilustracja #1
Źródło: Twitter, Daniel Holland

Swoją obecnością Miami Vice uświetniły także gwiazdy naprawdę wielkiego kalibru, choć jeszcze nie wówczas. Bruce Willis pokazał co potrafi jeszcze przed swoją rolą w Szklanej pułapce, Lawrence Fishburne dał o sobie znać na wiele lat przed premierą Matrixa, a parę groszy dołożyła od siebie także ikona kina sensacyjnego, Liam Neeson. Grzechem byłoby nie wspomnieć o wyrazistych postaciach kobiecych. W serialu oglądaliśmy bowiem Julię Roberts i niezwykle młodziutką Helen Bonham Carter.

Plejada hollywoodzkich gwiazd w kultowym serialu sprzed lat - fan zebrał je wszystkie na Twitterze - ilustracja #2
Źródło: Twitter, Daniel Holland

Miami Vice to również szereg występów całkowicie niespodziewanych. Bo jak inaczej nazwać cameo Leonarda Cohena, który z aktorstwem zbyt wiele wspólnego nie miał, ale raczył nas regularnie pięknymi śpiewanymi balladami? Tych niespodzianek było o wiele, wiele więcej. Możecie o nich przeczytać na Twitterze (pod tym linkiem) albo zerknąć na powyższe fotografie – z pewnością kogoś rozpoznacie.

kalendarz wiadomości
2021
sierpień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.