Winą za brutalne zakończenie Avengers: Wojny bez granic został obarczony Kapitan Ameryka. Przynajmniej przez reżyserkę The Marvels

Zdaniem reżyserki The Marvels to przez Kapitana Amerykę Thanos wygrał w Avengersach: Wojnie bez granic. Nia DaCosta uważa, że zachowanie bohatera doprowadziło do porażki, ale jednocześnie czyniło tamtą fazę MCU niesamowitą.

science fiction
Zbigniew Woźnicki 8 listopada 2023
1
Źrodło fot. Avengers: Wojna bez granic; reż. Anthony Russo i Joe Russo; Walt Disney Studios Motion Pictures; 2018
i

Avengers: Wojna bez granic zakończyło się zwycięstwem Thanosa, któremu udało się ukończyć Rękawicę nieskończoności i tym samym doprowadzić do śmierci dokładnie połowy istnień we wszechświecie. Podczas walki Avengersi mieli pewną możliwość, żeby powstrzymać Thanosa – usunąć kamień nieskończoności z czoła Visiona i go zniszczyć, co jednak doprowadziłoby do śmierci bohatera.

Kapitan Ameryka nie skorzystał z tej opcji, wolał znaleźć inną metodę. Ta gra na czas jednak zadziałała na korzyść Thanosa, który ostatecznie wygrał oraz zrealizował swój plan. Zdaniem reżyserki The Marvels to Kapitan Ameryka w pełni ponosi odpowiedzialność za zwycięstwo antagonisty. Nia DaCosta wyjaśniła, dlaczego tak myśli.

Więc tak: powód, dlaczego to jego wina, jest również powodem, dlaczego jest tak niesamowitym bohaterem. On stwierdził: „Nikogo nie poświęcamy. Zawsze jest inny wybór”. Ale był w błędzie, choć ostatecznie wyszło na to, że miał rację, ponieważ wszystko się ułożyło. Straciliśmy osoby, na których nam zależało i to jego wina, ponieważ nie chciał wyrwać z czoła swojego kolegi kamienia.

Jednocześnie to czyni z niego bardzo dobrą postać i według mnie to jest częścią ogromnego sukcesu pierwszej części MCU. Bohaterowie byli wierni sobie i to miało sens. Wszystkie podejmowane decyzje, nawet jeśli się z nimi nie zgadzałeś, pasowały do ich charakteru. Więc mimo, że go obwiniam, to też rozumiem.

Podejście Kapitana Ameryki z pewnością nie pomogło i ostateczne pokonanie Thanosa doprowadziło do śmierci Czarnej Wdowy oraz Iron Mana, co nie działa na korzyść postaci Chrisa Evansa. Jednocześnie trzeba pamiętać, że dużą odpowiedzialność za to, co się wydarzyło, ponosi również Star-Lord i jego wina może być nawet większa.

W końcu we współpracy z Doktorem Strange’em, Spider-Manem i Iron Manem prawie zdjęli rękawicę z dłoni Thanosa. Ale gdy Star-Lord dowiedział się o śmierci Gamory, nie umiał utrzymać emocji na wodzy, co doprowadziło do porażki w dobrze zorganizowanym planie. Chociaż i w tej sytuacji można byłoby uznać, że da się zrozumieć zachowanie bohatera, ale nie zmienia to jego udziału w ostatecznym wyniku Wojny bez granic.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

Trwają przygotowania do 3. i 4. sezonu Rodu smoka. George R.R. Martin o postępach i pierwszych odcinkach 2. serii

Trwają przygotowania do 3. i 4. sezonu Rodu smoka. George R.R. Martin o postępach i pierwszych odcinkach 2. serii