Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 stycznia 2022, 13:00

Willem Dafoe podrzuca pomysł na sequel Jokera z Joaquinem Phoenixem

Willem Dafoe, czyli aktor znany między innymi z roli Zielonego Goblina w Spider-Man: Bez drogi do domu, przedstawił ciekawy pomysł na kontynuację Jokera z 2019 roku.

Aktor po prawie 20 latach wrócił do kina superbohaterskiego. Willem Dafoe ponownie wcielił się w postać Normana Osborna, z miejsca stając się jednym z antagonistów w ostatniej części przygód Człowieka Pająka i dołączając do rozrastającego się multiwersum. Nazwisko aktora pojawiało się również w różnych plotkach łączących go z rolą Jokera w filmach DC. I chociaż na tę chwilę wydaje się to mało prawdopodobne, to sam zainteresowany przedstawił ciekawy pomysł na pojawienie się jego postaci wspólnie z Królem Złodziei, zagranym w 2019 roku przez Joaquina Phoenixa. Według niego główną osią fabularną filmu powinno być pojawienie się naśladowcy Jokera.

Jest coś interesującego w możliwości przedstawienia naśladowcy Jokera. Byłaby to szansa ukazania na ekranie pojedynku dwóch Jokerów, ale również kogoś, kto chce być, jak Joker, ale nim nie jest. Byłaby to ciekawa historia, zwłaszcza jeśli mielibyśmy Jokera zagranego przez Joaquina Phoenixa. Myślałem o tym, ale jeszcze z nikim o tym nie rozmawiałem.

Czy oznacza to, że w sequelu Jokera zobaczymy Willema Dafoe i Joaquina Phoenixa w akcji? Na tę chwilę nie wiadomo, bowiem od czasu sukcesu pierwszej części filmu Warner Bros. nie podjęło żadnej decyzji na temat ewentualnej kontynuacji. Pomysł aktora znanego z MCU wydaje się jednak ciekawy, zwłaszcza jeśli pamiętamy, że w świecie Jokera z 2019 roku pojawił się wątek naśladowców, którzy mogliby kontynuować dzieło podziwianego przez nich złoczyńcy. Zaangażowanie Willema Dafoe byłoby z pewnością spełnieniem marzeń fanów DC. Ale jego pojawienie się w sequelu Jokera może być utrudnione, bowiem aktor ten wcielił się w postać Vulko w Aquamanie. Film ten jednak nie należy do tego samego uniwersum, co wyreżyserowany przez Todda Phillipsa Joker.

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.