Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 stycznia 2022, 19:34

James Gunn potrzebuje 500 milionów dolarów na Strażników Galaktyki 3

James Gunn, który odpowiedzialny jest za scenariusz i reżyserię Strażników Galaktyki, stwierdził, że na stworzenie trzeciej części serii potrzebuje aż 500 milionów dolarów. Taki budżet pozwoliłby na powstanie filmu, o jakim marzy.

James Gunn przyznaje, że mały budżet pobudza u twórców kreatywność, ale jednocześnie ma nadzieję, że otrzyma 500 milionów dolarów (1,9 mld złotych) na produkcję trzeciej części Strażników Galaktyki. Ta kwota rzekomo potrzebna jest reżyserowi, aby stworzyć taki film, jaki sobie wymarzył.

Zgodnie z zapowiedziami reżysera Strażnicy Galaktyki Vol. 3 mają dopełnić historię niektórych bohaterów, ale jak na razie nie znamy żadnych szczegółów w tej kwestii. Nowa część zaprezentuje widzom także nowe postacie takie jak np. Adam Warlock, w którego wcieli się Will Poulter. James Gunn nie ukrywa, że do jego wizji najnowszej części przygód załogi pod dowództwem Starlorda potrzeba znacznie większego budżetu. Narzeka, że niejednokrotnie z powodu braku pieniędzy musiał się ograniczać i rezygnować z wielu rozwiązań.

Naturalnie, że myślę o budżecie, kiedy piszę scenariusz. Zawsze tak robię. Nawet coś z tak dużym finansowaniem, jak trzecia część Strażników Galaktyki jest problemem. Wiesz, ciągle jest ciężko wpasować projekt w konkretną kwotę, bo chciałbyś zrobić film za pół miliarda dolarów. Jeśli miałbym takie pieniądze, mógłbym zrobić coś bliskie temu, co zawsze chciałem zrobić. To jest bardzo trudne. Muszę myśleć o budżecie i iść na ustępstwa z tego powodu, ale czasem to prowadzi do dobrych rzeczy. Często jesteś zmuszony coś przemyśleć i wtedy przychodzi ci do głowy bardzo kreatywne rozwiązanie.

Nie można odmówić Gunnowi kreatywności i implementacji ciekawych rozwiązań w swoich filmach, więc być może dodatkowe pieniądze pozwoliłyby mu rozwinąć skrzydła. Z drugiej jednak strony reżyser i scenarzysta nie powiedział, na co konkretnie chciałby przeznaczyć tak duże środki. Niektóre z jego wcześniejszych produkcji posiadały znacznie niższy budżet niż filmy Marvela czy DC. Warto jednak nadmienić, że na powstanie pierwszej części Strażników Galaktyki przeznaczono rzekomo kwotę około 230 milionów dolarów (913 milionów złotych). Dla porównania twórcy filmu Spider-Man: Daleko od domu operowali 160 milionami dolarów.

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.