„To dla niego świetny finał”. Producent Wiedźmina o pożegnaniu Henry'ego Cavilla w 3. sezonie

Wkrótce na Netfliksie będą dostępne pierwsze odcinki trzeciego sezonu Wiedźmina. Po raz ostatni w roli Białego Wilka wystąpi Henry Cavill, o którym w jednym z ostatnich wywiadów opowiedział producent serii.

fantasy
Maciej Gaffke 27 czerwca 2023
1
Źrodło fot. Wiedźmin, Lauren Schmidt Hissrich, Netflix 2019
i

Już za dwa dni na Netfliksie zadebiutuje pierwsza część trzeciego sezonu Wiedźmina, w którym Henry Cavill po raz ostatni wcielił się w Geralta z Rivii. Z tej okazji warto przypomnieć sobie, co wydarzyło się w poprzedniej serii. Zbliżająca się premiera była też jednym z tematów wywiadu, jakiego udzielił ostatnio Steve Gaub, producent wykonawczy serialu.

Świetny finał dla Cavilla

Producent chwalił aktora za cały wkład włożony w wykreowanie postaci Białego Wilka. Według Gauba ostatnie odcinki trzeciego sezonu wywołają u widzów silne emocje, a aktorowi dadzą satysfakcję z pracy, jaką wykonał dla Wiedźmina.

Gaub wspomniał, że zbliżający się sezon jest bardzo udany dla Henry’ego Cavilla. Stwierdził, że to wręcz idealne zakończenie przygody aktora z postacią Geralta. Poza tym filmowiec zdradził też kilka innych szczegółów na ten temat.

Myślę, że najważniejszą rzeczą było dla nas upewnienie się, że [Cavill] jest bardzo dumny z tych końcowych scen. Są to ostatnie chwile, z którymi zostawia publiczność. Kilka ostatnich epizodów to dla niego bardzo mocne momenty. Myślę, że odszedł z serialu z podniesioną głową, przekazując tytułowego bohatera Liamowi. Nie możemy doczekać się tej nowej kreacji Geralta – powiedział Steve Gaub w rozmowie z Yahoo.

„To dla niego świetny finał”. Producent Wiedźmina o pożegnaniu Henryego Cavilla w 3. sezonie - ilustracja #1
Źródło: Wiedźmin; Lauren Schmidt Hissrich; Netflix; 2019

Odejście Cavilla i angaż Hemswotha

Pod koniec zeszłego roku Henry Cavill poinformował, że odchodzi z Wiedźmina. Aktor nie zagra już Białego Wilka w czwartym sezonie – w tej roli zastąpi go Liam Hemswoth, brat Chrisa znanego z kreacji Thora w kinowym uniwersum Marvela.

Powody odejścia aktora nie są do końca jasne. Według niepotwierdzonych informacji Cavillowi nie podobał się kierunek, w jakim zmierza jedna z jego ulubionych marek.

Przypomnijmy, że w najbliższy czwartek Netflix udostępni pięć odcinków trzeciego sezonu Wiedźmina. Pozostałe trzy trafią na platformę 27 lipca.

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

Kiedy premiera Rebel Moon 2 na Netflixie?

Kiedy premiera Rebel Moon 2 na Netflixie?

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Kim jest Lucy z serialu Fallout? Wszystko, co wiemy o postaci granej przez Ellę Purnell

Kim jest Lucy z serialu Fallout? Wszystko, co wiemy o postaci granej przez Ellę Purnell

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?