Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 marca 2021, 14:27

autor: Karol Laska

WandaVision miało mieć więcej odcinków. Zobacz, co się zmieniło

Produkcja WandaVision wcale nie przebiegła tak lekko i przyjemnie, jak by się można było tego spodziewać. Serial miał liczyć więcej odcinków, a finał mógł wyglądać nieco inaczej, ale prace utrudniła pandemia koronawirusa.

Finał WandaVision za nami i przyniósł on wiele mieszanych emocji, choć całkiem zgrabnie spuentował całą historię, którą można nazwać raczej udanym powrotem Marvel Cinematic Universe na salony. Nie dziwimy się jednak osobom, wytykającym dziewiątemu odcinkowi serialu nieco chaotyczną realizację i miejscami niedopracowane efekty specjalne, bowiem reżyser dzieła, Matt Shakman, przyznał w trakcie wywiadu z Kevinem Smithem, że prace postprodukcyjne nad finałem zakończyły się na dwa tygodnie przed jego premierą.

Dlaczego powstał on na ostatnią chwilę? Ma to związek z pandemią koronawirusa, która utrudniła każdy etap tworzenia serialu, nie tylko jego zdjęcia. Zrzucanie całej winy na wirusa nie jest jednak w pełni uczciwe – Shakman twierdzi, że od samego początku proces produkcyjny WandaVision był bardzo burzliwy, a pierwotne pomysły ulegały dynamicznym zmianom:

Cóż, to był ciągły, choć rwany proces. Historia się zmieniała – zwłaszcza sporo rzeczy dotyczących świata rzeczywistego oraz finał. Było wiele eksperymentów i prób. W pewnym momencie mieliśmy w planach dziesięć odcinków, a koniec końców musieliśmy parę wyrzucić, aby rytm serialu był nieco lepszy. Ale tak, wszystko ulegało zmianom, nawet w trakcie miesięcy wolnego podczas pandemii czy w czasie postprodukcji.

Co więcej, na początku planowano, by w tym samym dniu ukazały się trzy pierwsze epizody, a nie dwa, jak miało to miejsce. Twórcy zakładali jednak w takowym scenariuszu, że obejrzymy dziesięć odcinku, a tak się nie stało. Sporo materiału, niestety, wycięto – szczególnie we wspomnianym finale. Wystarczy wspomnieć, że Wanda wraz z dziećmi miała w nim zawalczyć z demonem w skórze królika należącego do Agathy Harkness.

Ostatecznie jednak serial i tak nie wygląda na szczególnie pocięty, więc zakładamy, że mogło być gorzej, a twórcy dość sprawnie i bezboleśnie poradzili sobie z prowadzonym równolegle do emisji odcinków montażem. Przypominamy, że WandaVision można obejrzeć tylko na Disney+ (platforma aktualnie nie jest dostępna w Polsce).

  1. WandaVision zbiera bardzo pozytywne opinie. Recenzenci zachwyceni
  2. Oglądałem WandaVision. Miodowe lata Marvela mnie zauroczyły
  3. Strona internetowa platformy Disney+
kalendarz wiadomości
2021
marzec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6

7

8 9 10 11 12

13

14

15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

28

29 30 31      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.