W serialu Star Wars po raz pierwszy pojawili się jedni z najniebezpieczniejszych złoczyńców w galaktyce

Zupełnie niespodziewanie po raz pierwszy w produkcji z uniwersum Star Wars została zaprezentowana grupa śmiertelnie niebezpiecznych złoczyńców, których obawiali się nawet rycerze Zakonu Jedi.

science fiction
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 15 listopada 2023
3
Źrodło fot. Star Wars: The High Republic Vol 1 #2, Ashley Witter, Marvel Comics, 2021
i

Zalet uniwersum Gwiezdnych wojen jest całe mnóstwo. Począwszy od porywających historii, przez fantastycznie wykreowane światy, aż po zapadające w pamięć postacie. Mówiąc o tych ostatnich nie mam na myśli tylko bohaterów pozytywnych, ale również czarne charaktery – a tych, jak wiemy w Star Wars jest cała paleta.

Jedną z najciekawszych grup złoczyńców stanowiła grupa Nihil, czyli bezwzględna banda piratów, która w okresie Wielkiej Republiki siała postrach nie tylko wśród ludności cywilnej, ale także Rycerzy Jedi. Co ciekawe, organizacja ta po raz pierwszy zadebiutowała na ekranach w programie telewizyjnym, a konkretnie w dostępnym na Disney+ serialu animowanym Gwiezdne wojny: Przygody młodych Jedi.

W serialu Star Wars po raz pierwszy pojawili się jedni z najniebezpieczniejszych złoczyńców w galaktyce - ilustracja #1
Przygody młodych Jedi, Elliot M. Bour, Lucasfilm, 2023.

W odcinku zatytułowanym Skradziony statek grupka bohaterów musi stawić czoła dwójce rabusiów, którzy próbowali ukraść myśliwiec Jedi. W trakcie pościgu za bandytami, na kierowanym przez nich statku możemy zauważyć charakterystyczny symbol Nihil, ten sam emblemat znajduje się również na ich ubraniach.

Z racji tego, że produkcja skierowana jest dla tych najmłodszych widzów, nie ukazano w niej Nihil od najmroczniejszej strony. Zamiast tego bohaterowie odbijają skradziony pojazd, a bandyci uciekają.

Nihil – co o nich wiemy?

Nihil zostali utworzeni przez rodzinę Evereni Ro. Władzę nad grupą uzyskał Marchion Ro, który wykorzystał swoje stanowisko do przejęcia całkowitej kontroli nad organizacją.

Jak już wspomniałem, Nihil stanowili spore zagrożenie nawet dla tak potężnych grup, jak członkowie Zakonu Jedi. Tym co dawało piratom sporą przewagę, była zaawansowana technologia pozwalająca podróżować przez hiperprzestrzeń w sposób, w jaki nikt inny nie mógł.

W walce Nihil również nie mieli sobie równych dzięki władzy nad Bezimiennymi, znanymi również jako Shrii Ka Rai. Były to niesamowicie potężne stworzenia, które polowały i żywiły się wrażliwymi na Moc. Potrafiły wywoływać u swojej ofiary utratę połączenia z Mocą, a także halucynacje i w skrajnych przypadkach śmierć. Dzięki Bezimiennym Nihil byli w stanie zniszczyć stację orbitalną Jedi znaną jako Starlight Beacon, zabijając przy tym kilku członków Zakonu.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 8-10 grudnia 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 8-10 grudnia 2023 roku