Disney Plus na maj 2023 - lista seriali i filmów

Disney+ przygotował na maj świetne produkcje dla swoich widzów. Zobaczymy m.in. serial o dzielnej kobiecie ukrywającej rodzinę Anny Frank oraz remake kultowej komedii sportowej.

science fiction
Zbigniew Woźnicki 25 kwietnia 2023
3
Źrodło fot. Światełko; Tony Phelan, Leslie Hope i Susanna Fogel; National Geographic; 2023
i

Na przestrzeni maja pojawią się wciągające nowe produkcje, dla których warto będzie włączyć Disney+. Już podczas trwającej majówki premierę będą miały dwa seriale, z których jeden trafi do fanów muzyki, a drugi do widzów pasjonujących się historią drugiej wojny światowej.

Maj to również miesiąc Gwiezdnych wojen. Nie zabraknie nowości z tej serii, ale to też okazja, że przypomnieć sobie stare filmy oraz seriale związane z kosmiczną sagą. Na Disney+ ich na pewno nie zabraknie.

Disney+ kupisz tutaj

Filmy

12 maja na Disney+ pojawi się młodzieżowy film science fiction, Krater, opowiadający o dorastaniu oraz przyjaźni. Caleb całe życie wychowywał się w górniczej kolonii na Księżycu. Ojciec chłopca opowiadał mu o tajemniczym kraterze i z jakiegoś powodu chciał, żeby Caleb go zobaczył. Po śmierci rodzica główny bohater zbiera grupę przyjaciół i razem wyruszają w podróż, która pozwoli im odkryć również samych siebie.

Disney Plus na maj 2023 - lista seriali i filmów - ilustracja #1
Biali nie potrafią skakać; reż. Calmatic; Hulu; 2023

Już 19 maja premierę będzie miała komedia sportowa – Biali nie potrafią skakać. Jest to remake komedii z 1992 roku o tym samym tytule. Historia opowiada o Jeremym, który przez kontuzję stracił szansę na dalszy rozwój kariery. Przez przypadek spotyka Kamala, innego byłego koszykarza, który samodzielnie zaprzepaścił swoją szansę, mimo naprawdę ogromnego talentu. Pomimo różnic mężczyźni znajdą wspólny język, który pomoże im spełnić sportowe marzenia.

Seriale

W trakcie drugiej wojny światowej rodzina Ottona Franka, w tym autorka pamiętników – Anna Frank, ukrywają się w pewnym mieszkaniu. Serial Światełko pokaże znaną historię z perspektywy Miep Gies, która wiele ryzykowała, dając schronienie rodzinie Franków. Produkcja przedstawi opowieść o odwadze ludzi, którzy byli gotowi narazić się i okazać swoją dobroć, zdając sobie sprawę z tego, jaką cenę mogą ponieść za pomoc. 2 maja pojawią się dwa pierwsze epizody.

Disney Plus na maj 2023 - lista seriali i filmów - ilustracja #2
Światełko; Tony Phelan, Leslie Hope i Susanna Fogel; National Geographic; 2023

Ed Sheeran jest gwiazdą muzyki, którą kojarzą pewnie wszyscy, nawet jeśli na co dzień nie każdy słucha utworów piosenkarza. W czteroodcinkowej produkcji Ed Sheeran: muzyka i cała reszta fani będą mogli nie tylko zapoznać się z historią kariery artysty, ale i z prywatnym życiem oraz zakulisowymi sprawami, które miały wpływ na jego przygodę z muzyką. Już 3 maja premierę będą miały wszystkie epizody produkcji.

Premiery filmów i seriali na maj 2023

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

„To trochę przerażająca rzecz do pokazania dziecku”. Natalie Portman nie chce, żeby jej dzieci oglądały jej filmy Star Wars

„To trochę przerażająca rzecz do pokazania dziecku”. Natalie Portman nie chce, żeby jej dzieci oglądały jej filmy Star Wars

„Czuję się jak idiota”. Eddie Murphy wciąż żałuje, że odrzucił jeden z największych hitów lat 80

„Czuję się jak idiota”. Eddie Murphy wciąż żałuje, że odrzucił jeden z największych hitów lat 80

Czy Yoda pojawi się w Star Wars: The Acolyte? Znamy odpowiedź

Czy Yoda pojawi się w Star Wars: The Acolyte? Znamy odpowiedź

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kim jest tajemniczy mistrz z The Acolyte? Według niektórych fanów odpowiedź jest oczywista

Kim jest Akolita? Wyjaśniamy tytuł Sithów ze Star Wars: The Acolyte

Kim jest Akolita? Wyjaśniamy tytuł Sithów ze Star Wars: The Acolyte