Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 stycznia 2022, 14:23

autor: Ignacy Kruk

Wiemy, dlaczego anulowano netflixowego Daredevila

Znany z roli Kingpina Vincent D’Onofrio zdradził powody, dlaczego seria ciesząca się takim uznaniem i popularnością jak Daredevil została nagle zakończona po premierze trzeciego sezonu.

Na wieść o anulowaniu Daredevila wielu z nas zadawało sobie pytanie, co stało za tą decyzją? Dlaczego Netflix/Marvel miałby pozbyć się tak obiecującej serii? Podobnie zdumiona i niepocieszona była obsada serialu, która jeszcze przez jakiś czas razem z fanami walczyła o wznowienie produkcji.

Blisko cztery lata po premierze trzeciego i finalnego sezonu Daredevila dowiadujemy się, co dokładnie doprowadziło do nagłego zakończenia historii Matta Murdocka. Grający postać Kingpina Vincent D’Onofrio udzielił ostatnio wywiadu dla Marvel New Desk, w którym wyjaśnił, że powodem anulowania superbohaterskiego hitu Netflixa była zbliżająca się premiera streamingowego konkurenta – Disney Plus. Aktor opowiedział również o tym, jak smutną wiadomość odebrała reszta obsady:

Nie powiedziałbym, że ktokolwiek [z obsady Daredevila – dop.red.] czuł się z tym dobrze. Wszyscy myśleliśmy coś w rodzaju: „Mieliśmy znakomity serial a teraz po prostu zniknął”. Niedługo później, gdy pojawił się ruch #SaveDaredevil, większość z nas, a na pewno Charlie [Cox – dop.red], ja i Deborah [Ann Woll –dop.red.], dowiedzieliśmy się dlaczego to się stało. Zrozumieliśmy decyzję Marvela, ponieważ Disney Plus było już na horyzoncie...

Kiedy pracujesz w tej branży wystarczająco długo, zaczynasz rozumieć dlaczego to miało sens z biznesowego punktu widzenia. Co jednak nie miało dla nas wiele sensu, to odpowiedź na pytanie – dlaczego nie kontynuować serii, która sprawdzała się tak dobrze? Byliśmy rozczarowani, ale wiedzieliśmy, że w tej branży trzeba nauczyć się akceptować takie rzeczy, ponieważ ostatecznie to biznes i nie masz na niego większego wpływu.

Wraz z utratą możliwości zrobienia czwartego sezonu, straciliśmy okazję na dalszą eksplorację relacji mojej i Charliego, a było tam jeszcze wiele do pokazania. Zresztą dotyczy to wszystkich postaci. Mieliśmy nadzieję, że jeszcze uda nam się do tego wrócić.

O ile premiera Disney Plus w dużej mierze uzasadnia decyzję by seriale swoich marek zamknąć w obrębie własnej platformy to, jak wspomina D’Onofrio, niewiele wyjaśnia, dlaczego włodarze giganta nie wznowili prac nad kolejnymi sezonami Daredevila, które z pewnością przyciągnęłyby wielu nowych subskrybentów. Miejmy nadzieję, że oprócz gościnnych występów w MCU, Daredevil Charliego Coxa i Kingpin D’Onofrio jeszcze kiedyś powrócą.

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.