Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 grudnia 2022, 12:20

autor: Weronika Morozewicz

Daredevil na Disney Plus raczej „nie będzie tak krwawy” jak ten na Netflixie

Daredevil ma zaprezentować się w całkiem innym ujęciu w nadchodzącej produkcji Daredevil: Born Again od Disney+. Charlie Cox zdradził, że odgrywana przez niego postać prawdopodobnie stanie się bardziej przystępna, czym zaciekawi szerszą publiczność.

Źrodło fot. Daredevil, Drew Goddard, Netflix, 2015
i

Charie Cox powróci w tytułowej roli Daredevila w nowym serialu od Disney+ po tym, jak już wcześniej pojawił się w innych produkcjach osadzonych w MCU. Aktor po raz pierwszy wcielił się w rolę Matta Murdocka w 2015 roku, a projekt Netfliksa z jego udziałem doczekał się trzech sezonów. Choć fani oryginalnej serii mogą spodziewać się pewnych podobieństw między serialem Daredevil: Born Again od platformy Disney+ a jego poprzednikiem, pewne rzeczy mają ulec zmianie.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Zdaniem aktora mroczna postać Daredevila do tej pory nastawiona była na nieco bardziej dojrzałą publiczność, jednak nadchodzące widowisko będzie miało znacznie inny ton. Nowa wersja Diabła z Hell’s Kitchen ma okazać się mniej krwawa, a bardziej przystępna, dzięki czemu ma przypaść do gustu młodszej widowni.

Uważam, że ta postać działa najlepiej, gdy jest nastawiona na nieco bardziej dojrzałą publiczność. Instynkt mówi mi, że na Disney+ będzie mrocznie, ale prawdopodobnie nie będzie aż tak krwawo.

Weźmy te elementy, które naprawdę zadziałały, i może zróbmy z nich coś nowego? Czy możemy przemówić do nieco młodszej publiczności, nie tracąc tego, co wiemy, że się sprawdziło?

Po anulowaniu serii Netfliksa w 2018 roku, Marvel zdecydował się wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów. Cox powrócił do roli Daredevila wraz z wejściem na ekrany kin filmu Spider-Man: Bez drogi do domu. Matt Murdock pojawił się także w ósmym odcinku serialu Mecenas She-Hulk, a debiut postaci w tej produkcji zapowiadano jeszcze przed wypuszczeniem premierowego epizodu.

Premiera Daredevil: Born Again

Podczas San Diego Comic-Con 2022 Kevin Feige, prezes Marvel Studios, ogłosił, że pierwszy sezon serialu Daredevil: Born Again otrzyma aż 18 odcinków. Cox dodatkowo stwierdził, że jego zdaniem produkcja nie będzie kontynuacją netfliksowej wersji.

Fakt, że Kevin mówi o tym sezonie, jakby był on sezonem pierwszym, a nie czwartym, sprawia, że uważam, iż będzie to coś całkiem nowego.

Obok Coxa w serialu wystąpi również Vincent D’Onofrio, który ponownie wcieli się w rolę Kingpina. Premiera Daredevil: Born Again na platformie Disney+ ma odbyć się wiosną 2024 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki fakty historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług których oferty prezentowane są powyżej.

kalendarz wiadomości
2022
grudzień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.