Vecna w prawdziwym życiu gra rocka

Aktor odgrywający Vecnę w Stranger Things tworzy rocka, którego warto posłuchać. Doświadczenie z muzyką pomogło mu w kreowaniu swojej postaci, na którą duży wpływ miał black metal, o czym mogliśmy dowiedzieć się z wywiadu.

news
Zbigniew Woźnicki 6 lipca 2022
6

Źródło: YouTube / Stranger Things

Uwaga! Poniżej znajdują się spoilery dotyczące czwartego sezonu Stranger Things.

Jamie Campbell Bower nie jest wyłącznie aktorem. Zajmuje się on również produkcją muzyki i możemy usłyszeć go w wielu utworach, które umieszcza na swoim oficjalnym kanale Jamie Bower na platformie YouTube.

W przeszłości był on członkiem zespołu Counterfeit jako główny wokalista oraz gitarzysta. Ekipa grała głównie punk rock i hard rock, ale po rozpoczęciu solowej kariery Jamie Campbell Bower postawił na inne gatunki. Teraz możemy go usłyszeć w klimatach blues-rockowych, które wpadają w ucho.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Vecna jest inkarnacją black metalu

W wywiadzie dla Rock Sound Jamie Campbell Bower opowiedział o wpływie muzyki na tworzenie odgrywanej przez niego postaci w Stranger Things 4. Specjalnie na potrzeby pracy stworzył sobie playlistę, dzięki której mógł lepiej wczuć się w atmosferę serialu na planie. Największy wpływ na to miała muzyka black metalowa:

Słuchałem bardzo dużo black metalu, a najwięcej Revenge. Revenge jest ciężkie i przerażające. Czego jeszcze słuchałem? Carpathian Forest był na playliście, Neither Man Nor Machine też się tam znalazł. Długo by wymieniać, ale to była głównie ciężka, mroczna i metalowa muzyka, zwłaszcza black metal. Z artystycznego punktu widzenia bardzo mnie to ekscytuje, ponieważ artyści black metalowi żyją tą muzyką i gdy mówimy o sztuce, to najważniejszym jest, żeby była ona naturalna i prawdziwa. Tutaj to się sprawdza, ponieważ gdy słuchasz na przykład Revenge, to jesteś pod wpływem sensorycznego ataku, co jest naprawdę szalone. Starałem się wchłonąć jak najwięcej tych doświadczeń i wrażeń, tej sztuki, żeby wczuć się w przyziemną, mroczną rzeczywistość.

Oprócz typowego metalu Jamie Campbell Bower odsłuchiwał również niemiecki zespół elektroniczny SONO, ale to właśnie gęsta atmosfera black metalu była główną inspiracją dla aktora. Być może w przyszłości zobaczymy go w takim utworze, ale na ten moment możemy podziwiać jego umiejętności w nowych utworach blues-rockowych.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.