Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 września 2022, 11:48

Usunięte sceny z Christianem Bale’em uczyniłyby z Thor: Miłość i grom film dla dorosłych

Podczas kręcenia Thora: Miłości i gromu Christian Bale był bliski przekroczenia granicy pomiędzy filmem dla wszystkich a dla dorosłych. Chris Hemsworth starał się hamować aktora.

Źrodło fot. Thor: Miłość i grom, reż. Taika Waititi, Marvel Studios, 2022
i

Nie wszystkie usunięte sceny z filmu Thor: Miłość i grom ujawniono po premierze. Część prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego i jednym z winnych jest Christian Bale. Aktor w wielu scenach starał się improwizować. Jego interpretacja jednak wkraczała w strefę mniej przyjazną rodzinie i razem z Taiką Waititi byli tego świadomi. Chris Hemsworth starał się studzić ich zapał i przenieść produkcję na właściwe tory (via Inverse):

Wiedzieliśmy z Taiką, że rzeczy, które robimy, prawdopodobnie nie trafią do filmu, ale chcieliśmy spróbować i zobaczyć. Ostatecznie to jest i powinien być film, którym może się cieszyć cała rodzina. Kilka razy Chris Hemsworth patrzył na mnie i mówił: „Stary, to już trochę za daleko. Wątpię, żeby ktokolwiek chciał to zobaczyć. Chyba, że w filmie dla dorosłych”, ale i tak miałem radochę podejmując tę próbę. Było dużo zabawy przy wykonywaniu pewnych scen i prób, nawet jeśli nie trafiły do ostatecznej wersji.

Disney+ kupisz tutaj

Christian Bale zdecydował o ostatecznym wyglądzie Gorra

Charakteryzacja Gorra w Thor: Miłość i grom nie spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów. W komiksach przeciwnik Thora jest podobnych rozmiarów, co syn Odyna. Budowa Christiana Bale’a jednak nie jest aż tak bliska tej Chrisa Hemswortha i postanowiono podjąć inną ścieżkę:

W komiksach jest gigantem, praktycznie takim jak Thor i Chris jest ogromny z tymi swoimi mięśniami. Powiedziałem Taice Waititiemu, reżyserowi: „Słuchaj, musimy do tego podejść w inny sposób. To musi być potwór mroku i mocy cienia. Musi wyglądać na chorego, wychudzonego, sprawiać wrażenie, że nie poradzi sobie z Thorem, ale o to chodzi. Nie potrzebuje siły fizycznej, bo posiada nadnaturalną moc”.

Obie kwestie rzucają nowe światło na ostatni film Marvela, który zebrał dosyć przeciętne oceny. Być może bardziej dojrzałe podejście miałoby szanse zrehabilitować widowisko w oczach widzów.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
wrzesień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.