Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 lutego 2023, 22:01

Uczestnicy reality show Squid Game opowiedzieli o „nieludzkich” warunkach na planie

Netfliksowe reality show Squid Game miało okazać się brutalniejsze, niż obiecywali to twórcy konkursu na podstawie serialu. Część uczestników opowiedziała o warunkach, które ponoć panowały na planie i o swoim rozczarowaniu.

Źrodło fot. Squid Game; Hwang Dong-hyuk; Netflix; 2021
i

Sukces Squid Game w drugiej połowie 2021 roku sprawił, że Netflix postanowił zorganizować własne reality show, utrzymane w atmosferze wspomnianej produkcji. Informację o tym przekazano w czerwcu 2022 roku, a pod koniec stycznia 2023 roku rozpoczął się konkurs, w którym wzięło udział aż 456 uczestników. Według części z nich show wystawiło ludzi na próbę, o której Netflix nie wspominał (via Variety).

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Squid Game Netfliksa nie miało litości dla uczestników

Reality show dla Netfliksa przygotowało Studio Lambert i pierwsze zadanie (Czerwone, zielone – znane z serialu z 2021 roku), o którym zrobiło się głośno w Wielkiej Brytanii, wiązało się z wytrzymaniem w jednej pozie przez 30 minut. Wszyscy uczestnicy zostali umieszczeni w hangarze, gdzie warunki ponoć były wyjątkowo chłodne i to w tym miejscu odbywała się przynajmniej pierwsza konkurencja. Opinie zawodników zostały przedstawione przez brytyjski tabloid The Sun. Wynika z nich, iż niektórzy mieli być wynoszeni nawet na noszach.

Netflix odniósł się do artykułu i odpowiedział, że ludzie biorący udział w konkursie wiedzieli, na co się piszą. Jednocześnie korporacja zapewnia, że zadbała o odpowiednią opiekę medyczną dla uczestników. Co innego uważają osoby rozmawiające z portalem Variety. Ich zdaniem obiecano im, że całość potrwa około dwie godziny, ale ostatecznie dla uczestników, którzy dotarli dalej, kręcenie trwało nawet siedem godzin. Część z nich miała podobno wymagać pomocy medycznej nawet przed rozpoczęciem samej „gry”.

Zdaniem uczestniczki, którą na potrzeby artykułu Variety nazwano Marlene, warunki nie były aż tak ekstremalne, jak część osób mówi, ale również nie były tak łagodne, jak stara się sugerować Netflix. Kobieta stwierdziła, iż „warunki były absolutnie nieludzkie i nie miały nic wspólnego z grą”.

Komentarze uczestników z pewnością doprowadziły do nagłośnienia produkcji, ale nie w taki sposób, jaki życzyłby sobie tego streamingowy gigant.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2023
luty
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.