Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 czerwca 2022, 14:46

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Top Gun: Maverick zostawia inne filmy w tyle, padł kolejny rekord

Kontynuacja hitu z 1986 roku o przygodach Pete’a „Mavericka” Mitchella przekroczyła granicę miliarda dolarów, stając się tym samym największym kasowym przebojem tego roku.

Źródło: YouTube/ Paramount Pictures.

Tygodnie od premiery Top Gun: Maverick mijają jeden po drugim, a widowisko z Tomem Cruise’em w roli głównej wciąż szybuje wysoko ponad głowami konkurencji. Mało tego, fenomenalny blockbuster wciąż się wznosi i właśnie przekroczył zawrotny pułap miliarda dolarów przychodów.

Historyczny sukces

Dzięki temu osiągnięciu produkcja Josepha Kosinskiego staje się pierwszym tytułem w 2022 roku, który dobił do tej niesamowitej sumy. Co ciekawe, Top Gun: Maverick jest tym samym drugim od trzech lat filmem po Spider-Man: Bez drogi do domu, którego wpływy na całym świecie przekroczyły magiczną, 9-cyfrową kwotę.

Podział wpływów

Na miliard zarobiony przez widowisko, składa się 521,7 mln dolarów zysku z USA oraz 484,7 mln zebranych poza granicami kraju. W trakcie piątego weekendu wyświetlania film z Cruise’em zebrał w kinach na całym globie 41,2 mln dolarów. Dało mu to drugie miejsce, zaraz za Jurassic World Dominion, którego weekendowe wpływy wyniosły 43 miliony dolarów.

Mało brakowało, a film by nie powstał

Kto by pomyślał, że ta fenomenalna kontynuacja oryginalnego Top Gun o mały włos by nie powstała. Nie chciał tego Tom Cruise. Jednak dar przekonywania Josepha Kosinskiego i pewne ustępstwa producentów filmu (naszą wiadomość na ten temat znajdziecie tutaj) sprawiły, że hollywoodzka megagwiazda postanowiła zaryzykować i ponownie wcielić się w rolę Pete’a „Mavericka” Mitchella. Jak się okazuje, był to strzał w dziesiątkę.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.