Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 maja 2022, 12:15

autor: Edyta Jastrzębska

Top Gun: Maverick - Penny. Kto to jest?

W Top Gun: Maverick pojawił się nowy obiekt westchnień bohatera granego przez Toma Cruise’a. Przyjrzyjmy się, kim jest Penny Benjamin, w którą wciela się Jennifer Connelly.

Źródło: materiały promocyjne/Paramount Pictures

Top Gun: Maverick to machina czasu, która powraca do marki i bohaterów po ponad 30 latach. Jednakże nie każda postać znana z poprzednich odsłon pojawia się w tym filmie. Zabrakło chociażby Charlie granej przez Kelly McGillis, a jej miejsce u boku Mavericka zajęła inna kobieta – Penny Benjamin. Kim jest i dlaczego jej imię brzmi znajomo dla fanów pierwszej części?

A zatem, kim jest Penny Benjamin?

Jak się okazuje, grana przez Jennifer Connelly bohaterka wcale nie jest nowa. Penny Benjamin to dawna miłość Mavericka, której imię pojawiło się już w pierwszej części Top Gun. Podczas wywiadu z FilmIsNow Connelly w taki sposób przedstawiła swoją bohaterkę:

Właściwie to Penny Benjamin jest wspomniana w pierwszym filmie. Jest ona kimś, kto na przestrzeni lat był z Maverickiem w burzliwym związku. Zaczęło się to, kiedy oboje byli całkiem młodzi. I masz wrażenie, że tak jakby się spotykają, mają ten rodzaj ognistego romansu, a potem to się rozpada. Ale cały czas do siebie wracają.

A tak Dariusz Matusiak z naszej redakcji opisał Penny Bejamin w swojej recenzji filmu Top Gun: Maverick:

Bardzo wyrazista jest za to nowa-stara miłość głównego bohatera – Penny, w którą wcieliła się Jennifer Connelly. Jej postać to, ponownie, oczywiste mrugnięcie w stronę fanów pierwszej części filmu. Choć pojawia się zaledwie w paru scenach, z kilku gestów i zdań dowiadujemy się o niej o wiele więcej niż o całej reszcie ekipy pilotów. Od razu da się ją polubić i kibicować relacji z Maverickiem. Ze wszystkich nowych bohaterów wprowadzonych w sequelu to właśnie Penny jest najbardziej pozytywna i sympatyczna, w odróżnieniu do ciągle naburmuszonego Roostera.

W Top Gun z 1986 roku Penny jest wspominana po raz pierwszy, gdy Maverick i Goose są pouczani przez Stingera, który wspomina, że pierwszy z nich był już wcześniej karany między innymi za „za pięciokrotne przelatywanie przy dużej prędkości obok wież kontrolnych i za córkę admirała”. Goose wtedy wyszeptał imię Benjamin do Mavericka. Wspomniała o niej również żona Goose’a, która dowiedziała się o Penny od męża: „Opowiedział mi, kiedy polatałeś sobie z Penny Benjamin”.

Zatem Penny Benjamin to dawna miłość Mavericka oraz córka byłego admirała, która w najnowszym filmie ponownie pojawia się w życiu bohatera granego przez Toma Cruise’a. W Top Gun: Maverick Penny jest matką samotnie wychowującą córkę, Amelię, i właścicielką baru nieopodal bazy TOPGUN, dzięki czemu jej lokal jest często odwiedzany przez tamtejszych pilotów. I to właśnie tam ponownie spotyka na swojej drodze Pete’a Mitchella, który w przeszłości złamał jej serce.

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.