Top Gun: Maverick - Penny. Kto to jest?

W Top Gun: Maverick pojawił się nowy obiekt westchnień bohatera granego przez Toma Cruise’a. Przyjrzyjmy się, kim jest Penny Benjamin, w którą wciela się Jennifer Connelly.

ciekawostki filmowe
Edyta Jastrzębska 30 maja 2022
11

Źródło: materiały promocyjne/Paramount Pictures

Top Gun: Maverick to machina czasu, która powraca do marki i bohaterów po ponad 30 latach. Jednakże nie każda postać znana z poprzednich odsłon pojawia się w tym filmie. Zabrakło chociażby Charlie granej przez Kelly McGillis, a jej miejsce u boku Mavericka zajęła inna kobieta – Penny Benjamin. Kim jest i dlaczego jej imię brzmi znajomo dla fanów pierwszej części?

A zatem, kim jest Penny Benjamin?

Jak się okazuje, grana przez Jennifer Connelly bohaterka wcale nie jest nowa. Penny Benjamin to dawna miłość Mavericka, której imię pojawiło się już w pierwszej części Top Gun. Podczas wywiadu z FilmIsNow Connelly w taki sposób przedstawiła swoją bohaterkę:

Właściwie to Penny Benjamin jest wspomniana w pierwszym filmie. Jest ona kimś, kto na przestrzeni lat był z Maverickiem w burzliwym związku. Zaczęło się to, kiedy oboje byli całkiem młodzi. I masz wrażenie, że tak jakby się spotykają, mają ten rodzaj ognistego romansu, a potem to się rozpada. Ale cały czas do siebie wracają.

A tak Dariusz Matusiak z naszej redakcji opisał Penny Bejamin w swojej recenzji filmu Top Gun: Maverick:

Bardzo wyrazista jest za to nowa-stara miłość głównego bohatera – Penny, w którą wcieliła się Jennifer Connelly. Jej postać to, ponownie, oczywiste mrugnięcie w stronę fanów pierwszej części filmu. Choć pojawia się zaledwie w paru scenach, z kilku gestów i zdań dowiadujemy się o niej o wiele więcej niż o całej reszcie ekipy pilotów. Od razu da się ją polubić i kibicować relacji z Maverickiem. Ze wszystkich nowych bohaterów wprowadzonych w sequelu to właśnie Penny jest najbardziej pozytywna i sympatyczna, w odróżnieniu do ciągle naburmuszonego Roostera.

W Top Gun z 1986 roku Penny jest wspominana po raz pierwszy, gdy Maverick i Goose są pouczani przez Stingera, który wspomina, że pierwszy z nich był już wcześniej karany między innymi za „za pięciokrotne przelatywanie przy dużej prędkości obok wież kontrolnych i za córkę admirała”. Goose wtedy wyszeptał imię Benjamin do Mavericka. Wspomniała o niej również żona Goose’a, która dowiedziała się o Penny od męża: „Opowiedział mi, kiedy polatałeś sobie z Penny Benjamin”.

Zatem Penny Benjamin to dawna miłość Mavericka oraz córka byłego admirała, która w najnowszym filmie ponownie pojawia się w życiu bohatera granego przez Toma Cruise’a. W Top Gun: Maverick Penny jest matką samotnie wychowującą córkę, Amelię, i właścicielką baru nieopodal bazy TOPGUN, dzięki czemu jej lokal jest często odwiedzany przez tamtejszych pilotów. I to właśnie tam ponownie spotyka na swojej drodze Pete’a Mitchella, który w przeszłości złamał jej serce.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Gdzie kręcono The Walking Dead: The Ones Who Live? Oto filmowe lokacje spin-offu

Gdzie kręcono The Walking Dead: The Ones Who Live? Oto filmowe lokacje spin-offu

Emilia Clarke próbowała nas ostrzec przed 8. sezonem Gry o tron, ale nikt jej nie słuchał

Emilia Clarke próbowała nas ostrzec przed 8. sezonem Gry o tron, ale nikt jej nie słuchał

Morph w X-Men '97 przejdzie drastyczną przemianę. Oto, co musisz wiedzieć o tej postaci

Morph w X-Men '97 przejdzie drastyczną przemianę. Oto, co musisz wiedzieć o tej postaci

Czy w Madame Web jest scena po napisach?

Czy w Madame Web jest scena po napisach?

Ile jest filmów z serii Planeta małp? Oto wszystkie produkcje w kolejności chronologicznej

Ile jest filmów z serii Planeta małp? Oto wszystkie produkcje w kolejności chronologicznej