Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 maja 2021, 14:16

Producent Top Gun zdradza, dlaczego Tom Cruise wystąpił w filmie

Top Gun bez wątpienia zmienił Toma Cruise’a w gwiazdę światowego formatu. Jerry Bruckheimer, producent filmu, zdradził, jak namówił go do dołączenia do obsady.

Tom Cruise to aktor, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego status gwiazdy światowego formatu jest niezaprzeczalny, a jednym z filmów, które postawiły go w tej pozycji był kultowy Top Gun z 1986 roku. W wywiadzie dla serwisu Variety z okazji 35-lecia tego dzieła, producent Jerry Bruckheimer opowiedział, jak nakłonił aktora do dołączenia do obsady.

Chcieliśmy Toma od kiedy zobaczyliśmy Ryzykowny biznes, ale ciągle się wahał. Zaaranżowaliśmy mu więc lot z Blue Angels na Lotnisku Marynarki Wojennej w El Centro w Kalifornii. Przyjechał tam na swoim motocyklu i dopiero co skończył pracę przy filmie Ridleya Scotta Legenda, więc miał długie włosy spięte w kucyk. Popatrzyli na niego i pomyśleli, że dadzą temu hipisowi niezłą przejażdżkę. Zabrali go do F-14 i wykonywali wszelkie możliwe akrobacje, by mieć pewność, że nigdy więcej nie będzie chciał wsiąść do kokpitu. Ale stało się coś całkowicie odwrotnego. Wylądował i od razu poszedł do budki telefonicznej, z której zadzwonił do mnie i powiedział: „Jerry, robimy ten film. Uwielbiam to.” Sam stał się świetnym pilotem. Jest w stanie polecieć każdym samolotem, jaki stworzono.

Możliwe więc, że to Bruckheimer przyczynił się do zamiłowania, jakim Cruise darzy sporty ekstremalne oraz wszelkie inne aktywności gwarantujące duże ilości adrenaliny. Decyzja o wysłaniu aktora na wspólny lot z zespołem Blue Angels mogła też w radykalny sposób wpłynąć na jego karierę. Trudno sobie wyobrazić, by Cruise był dziś w tym samym miejscu, gdyby nie rola w kultowym Top Gun.

Aktor powróci do niej w nadchodzącym sequelu o tytule Top Gun: Maverick. Podobnie jak w przypadku pierwszej części twórcy postawili na autentyzm. Wszelkie sceny powietrznych akrobacji, które zobaczymy w filmie, były więc wykonywane naprawdę przez profesjonalnych pilotów. Premiera produkcji przewidziana jest na 19 listopada.

kalendarz wiadomości
2021
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3

4 5 6 7

8

9 10 11 12 13 14 15

16

17 18 19 20 21 22

23

24 25 26 27 28 29

30

31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.