Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 lutego 2021, 13:33

autor: Karol Laska

Tom Cruise ofiarą deepfake - fałszywe konto z aktorem podbija Internet

Tom Cruise (a raczej jego twarz) stał się głównym bohaterem konta na TikToku opartym na bardzo realistycznych nagraniach deepfake. Profil śledzi już kilkaset tysięcy internautów.

Deepfaki służą jak na razie internautom do tworzenia zabawnych filmików bądź memów, a wykorzystywanie podobizn celebrytów i innych wpływowych ludzi nie przekroczyło jeszcze (chyba) granic dobrego smaku. Należy jednak sobie powiedzieć wprost, technologia ta rozwija się w naprawdę szybkim tempie i powoli zaczyna budzić niepokój – zwłaszcza, jeżeli zobaczymy najnowsze nagranie z Tomem Cruise’em grającym w golfa. A raczej jego ukrytym sobowtórem.

Wierzcie nam lub nie, zresztą sami możecie to sprawdzić, ale na TikToku istnieje konto o nazwie deeptomcruise. Treści na nim zawarte oparte są oczywiście w stu procentach na wszelakich nagraniach z deepfake’ami wspomnianego aktora w roli głównej. Profil śledzi ponad 200 tysięcy ludzi, a więc mówimy tu o naprawdę sporej publice cieszącej się tego typu materiałami.

Wszystkie niepokojące filmiki tegoż użytkownika możecie oczywiście obejrzeć na TikToku. My zaprezentujemy nagranie, które chyba najmocniej zaburzyło nasze zdolności percepcyjne, wywołując wszystkie efekty uboczne doliny niesamowitości (o tym ciekawym zjawisku przeczytacie więcej chociażby na Wikipedii). Oto przed Wami fałszywy Tom Cruise grający w golfa. Jesteście w stanie zauważyć różnice pomiędzy nim a jego prawdziwą wersją?

  1. Oficjalne nagranie na TikToku
  1. To już pewne. Tom Cruise nakręci film w kosmosie
  2. Tom Cruise wpadł w furię na planie Mission: Impossible 7; chodziło o bezpieczeństwo
kalendarz wiadomości
2021
luty
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6

7

8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20

21

22 23 24 25 26 27

28

           
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.