Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 października 2021, 15:20

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Timothee Chalamet miał kanał YouTube. Modyfikował kontrolery do Xboxa

ModdedController360 – tak nazywa się kanał w serwisie YouTube, który ponad dziesięć lat temu prowadził gwiazdor Diuny, Timothée Chalamet. Aktor zajmował się modyfikowaniem padów do Xboxa 360.

Diuna i jej bohaterowie kryją wiele tajemnic, a nie wszystkie z nich można odnaleźć na wielkim ekranie. Timothée Chalamet, w adaptacji wybitnej książki Franka Herberta wcielający się w Paula Atrydę, był swego czasu… youtuberem zajmującym się sprzętem gamingowym, a jego konikiem były własne, unikalne wzory, które malował na kontrolerach Xboxa 360. Aktor publikował treści pod pseudonimem ModdedController360, a działalnością tą zajmował się ponad dekadę temu. Choć stwierdzenie „publikował treści” jest nieco na wyrost, bo obecnie na kanale artysty znajdują się trzy filmy. Możliwe, że część klipów Chalamet ukrył.

Plotki o tej karcie w przeszłości Chalameta pojawiały się już w zachodnich mediach, teraz jednak gwiazdor Diuny osobiście przyznał się do wszystkiego w wywiadzie z internetowym twórcą Nate’em Hillem. Rozmowa dotyczyła promowania skórek Chalameta i Zendayi w grze Fortnite. Szybko jednak pojawiły się inne tematy, powiązane – oczywiście – z branżą gamingową.

Miałem kanał na YouTube i ludzie go znaleźli – powiedział Chalamet. – [Adres – dop. red.] to YouTube, kropka, com, odwrotny ukośnik, a po nim ModdedController360. Zwykłem na tym kanale wykonywać autorskie modyfikacje kontrolerów.

Obecnie kanał Chalameta obserwuje niemal 22 tys. subskrybentów, ale ModdedController360 zyskuje kolejnych śledzących, odkąd aktor przyznał się, że jest właścicielem kanału. Jeszcze wczoraj subskrybowało go 15 tys. osób. Dostępne wideo pokazują kolejno malunki kontrolerów o tematyce świątecznej oraz dwa oryginalne projekty Chalameta. Najpopularniejszy z filmów ma już ponad 300 tys. wyświetleń (wczoraj miał „ledwie” 99 tys.) i przedstawia pad wzorowany na umaszczeniu czerwonego tygrysa, opisywany przez aktora jako „ładny” i „seksowny”. W żadnym z filmów Chalamet nie pokazuje twarzy.

Jak oceniacie twórczość gwiazdora najnowszego obrazu Denisa Villeneuve’a? Hit czy kit?

  1. Kanał ModdedController360 na YouTube