Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 marca 2022, 14:35

autor: Patryk Kubiak

The Northman to „najtrudniejsza praca”, jaką miał Alexander Skarsgard

Wiking zbliża się wielkimi krokami, więc mówi się o nim coraz więcej. Alexander Skarsgard, odtwórca głównej roli w filmie Roberta Eggersa, przyznał, że nigdy nie pracował na planie tak ciężko.

W ostatnim wywiadzie dla Total Film Alexander Skarsgard ponownie opowiedział o tworzeniu Wikinga, nowego filmu w reżyserii Roberta Eggersa, inspirowanego celtyckimi podaniami, na których wzorował się William Szekspir podczas pisania Hamleta. Czego się dowiedzieliśmy?

Z willi w Alpach na islandzkie szczyty

Aktor stwierdził, że praca na planie The Northman była najtrudniejszym wyzwaniem tak psychicznym, jak i fizycznym, przed jakim dotychczas stanął. Przyznał, że był to szczególny problem, ponieważ niemal równocześnie brał udział w produkcji serialu Sukcesja, przeboju HBO, w którym gra opływającego w luksusy miliardera.

To była najtrudniejsza fizycznie i psychicznie praca, jaką kiedykolwiek wykonywałem. Jednocześnie była też najbardziej satysfakcjonująca.

Dni były długie i wyczerpujące, a my brodziliśmy w błocie i wspinaliśmy się na górskie szczyty, smagane zimnym wiatrem. Tydzień wcześniej kręciłem Sukcesję, w której wcielam się w miliardera i potentata technologicznego, żyjącego w willi nad jeziorem Como [we Włoszech – dop. red.].

Dosłownie więc wyszedłem z butów jednego z najbogatszych ludzi na świecie, mieszkającego w pięknym, otoczonym jachtami i helikopterami domu, wsiadłem do samolotu i poleciałem na Islandię, by zostać skutym kajdanami i wleczonym przez błoto.

To był zdecydowanie moment refleksji i upokarzające doświadczenie.

Alexander Skarsgard zabierał już głos na temat Wikinga. Skandynawski artysta chwali pracę z Robertem Eggersem, a dowodem kunsztu reżysera mają być między innymi sceny walki. Jak będą wyglądały? Sprawdź w tym tekście:

  1. W The Northman będą 4-minutowe ujęcia scen walki, zapowiada Alexander Skarsgard

The Northman już w kwietniu

Z opisów aktorów biorących udział w przedsięwzięciu można wyciągnąć opis bardzo naturalistycznego filmu. Niedawno Anya Taylor-Joy opowiadała o tym, jak przez długi czas musiała stać boso na zamarzniętym bagnie, by reżyser mógł nakręcić jak najlepsze ujęcia.

Po Lighthouse jestem jednak pewien, że poświęcenie artystów nie pójdzie na marne. Czy Eggers odpłaci mi za zaufanie, przekonamy się 22 kwietnia, gdy Wiking trafi do polskich kin.

kalendarz wiadomości
2022
marzec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.