Czy w 6. odcinku The Last of Us pojawiła się ważna postać z drugiej części gry? Twórcy komentują teorie

Szósty odcinek The Last of Us już za nami. Wśród wielu nowych bohaterów szczególną uwagę przyciągnęła jedna postać. Neil Druckmann i Craig Mazin postanowili skomentować teorię fanów na jej temat. Uwaga, tekst zawiera spoilery.

ciekawostki filmowe
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 21 lutego 2023
7
Źrodło fot. The Last of Us, Craig Mazin, Neil Druckmann, HBO, 2023
i

Uwaga, poniższy tekst zdradza szczegóły fabuły szóstego odcinka The Last of Us.

Po nieco ponad tygodniowej przerwie na HBO Max trafił kolejny odcinek serialu The Last of Us. Akcja szóstego epizodu w głównej mierze skupiła się na dotarciu Joela i Ellie do osady Jackson, którą pomagał budować brat głównego bohatera – Tommy. Aby jednak nie zdradzać zbyt wielu szczegółów, w pewnej chwili na ekranie, dosłownie na moment, pojawia się tajemnicza nastolatka, która przygląda się głównym bohaterom. Nerwowa reakcja Ellie na „podglądaczkę” sprawia, że ta natychmiast ucieka, nie zdradzając swoich personaliów (fragment możecie obejrzeć tutaj)

Fani jednak nie mają wątpliwości, że tą tajemniczą osobą jest Dina – partnerka głównej bohaterki w grze The Last of Us: Part II. Dowodów na to jest kilka. Oprócz tego oczywistego, czyli uderzającego podobieństwa dziewczyny do jej odpowiednika z produkcji Naughty Dog, jest również poszlaka, jaką zostawił w marcu 2020 roku Neil Druckmann. Producent wykonawczy serialu i scenarzysta gry opublikował wówczas z okazji Dnia Kobiet wpis dotyczący postaci, które pojawią się w adaptacji HBO. W swoim poście wymienił Ellie, Riley, Tess, Marlenę, Marię oraz czteroliterowe imię ukryte pod emotikonami. To z kolei pobudziło fanów do spekulacji, kogo Druckmann miał na myśli.

Co ciekawe, do rzekomego pojawienia się Diny w szóstym odcinku The Last of Us odnieśli się sami twórcy serialu. W najnowszym odcinku podcastu poświęconego hitowi HBO, Druckmann i Mazin zwrócili uwagę na wspomniany fragment, w którym młoda dziewczyna obserwuje Ellie. Podczas gdy żaden z showrunnerów nie potwierdził jednoznacznie, że tajemnicza postać to Dina, Druckmann zasugerował, że może to być ona, przywołując fragment z drugiej części gry, kiedy to dziewczyna wspomina o tym, jak pierwszy raz spotkała Ellie.

HBO Max kupisz tutaj

Poniżej możecie przeczytać wymianę zdań pomiędzy twórcami a prowadzącym podcast Troyem Bakerem:

Druckmann: A potem jest miły rodzaj... Nazwałbyś to easter eggiem? Nie wiem, czy ja bym to tak nazwał.

Mazin: To jest trochę niejednoznaczne. Ktoś wpatruje się w Ellie.

Druckmann: Tak.

Mazin: Zastanawiam się, kto to może być, czysto teoretycznie. Może dowiemy się pewnego dnia.

Baker: Och, zupełnie to przeoczyłem. "Na co się patrzysz".

Druckmann: Tak, ponieważ w drugiej części jest historia o pierwszym spotkaniu Diny z Ellie, która jest bardzo podobna do tego, co dzieje się tutaj.

Mazin: To nie znaczy, że to jest Dina, ale nie oznacza też, że nie jest.

Czy faktycznie ten krótki występ był wprowadzeniem jednej z najbardziej kluczowych postaci drugiego sezonu? Na oficjalne potwierdzenie (bądź zaprzeczenie) będziemy musieli zapewne jeszcze trochę poczekać.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

„Najbardziej żałuję”. Leonardo DiCaprio miał wybór między Titanikiem a absolutnie kultowym arcydziełem

„Najbardziej żałuję”. Leonardo DiCaprio miał wybór między Titanikiem a absolutnie kultowym arcydziełem

Gdzie kręcono Furiosę? Filmowe lokacje z nowej odsłony Sagi Mad Max

Gdzie kręcono Furiosę? Filmowe lokacje z nowej odsłony Sagi Mad Max

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?