Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 lutego 2022, 14:15

autor: Ignacy Kruk

Robert Pattinson nie wie, jak Superman funkcjonowałby w świecie The Batman

Robert Pattinson nie jest pewny, jak Superman i inne, bardziej fantastyczne postacie z komiksów DC, miałyby odnaleźć się w ugruntowanym w rzeczywistości świecie The Batman.

Pomimo popularnego ostatnio trendu multiwersów i crossoverów, wszystko wskazuje na to, że seria filmów Matta Reevesa może wybrać zgoła inną ścieżkę. Robert Pattinson poruszył ten temat w ostatnim wywiadzie z serwisem ComicBook i mimo stwierdzenia, że podoba mu się ten pomysł, aktor nie jest do końca pewien w jaki sposób fantastyczne postacie pokroju Supermana działałyby w świecie The Batman.

Uwielbiam ten pomysł – wiele dyskutowaliśmy o tym, jak [do uniwersum The Batman - dop. red.] dodać fantastyczne elementy. […] Z uwagi na fakt, że świat Matta [Reevesa, reżysera filmu - dop. red.] jest tak poważny i ugruntowany, rozważaliśmy ostatnio: „Może dałoby się dodać tam Supermana, tylko pozbawionego swoich mocy, w taki sposób, że byłby jedynie facetem z peleryną?”

Matt Reeves, reżyser filmu, również poruszył tę kwestię, stwierdzając, że dodanie bardziej fantastycznych postaci stanowiłoby dla niego interesujące wyzwanie.

Wymyślenie w jaki sposób mogłoby się to wydarzyć, byłoby dla mnie ciekawym wyzwaniem. Na myśl przychodzi mi ktoś pokroju Mr. Freeze’a – jego historia jest absolutnie niesamowita i wydaje mi się, że jest możliwa jej bardziej ugruntowana w rzeczywistości wersja, która również mogłaby być świetna.

Grająca Kobietę-Kot Zoe Kravitz również dorzuciła swoje trzy grosze na ten temat.

Te światy po prostu do siebie nie pasują.

Biorąc pod uwagę ponury i przyziemny ton Mrocznego Rycerza Roberta Pattinsona, faktycznie ciężko wyobrazić sobie w jaki sposób pasowałyby do niego bardziej fantastyczne i jaskrawe elementy DC. Z drugiej strony, Matt Reeves mógłby wprowadzić do swojego uniwersum bardziej stonowane wersje znanych postaci, jak zrobił to Christopher Nolan w przypadku Bane’a i Jokera we własnych filmach o Batmanie.

The Batman zadebiutuje 4 marca.

kalendarz wiadomości
2022
luty
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.