Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 stycznia 2022, 13:45

autor: Edyta Jastrzębska

The Batman nie należy do DCEU; Matt Reeves zdradza, z czego to wynika

Podczas najnowszego wywiadu reżyser The Batman poruszył kwestię kinowego uniwersum DC i wyjaśnił, dlaczego jego film o Mrocznym rycerzu do niego nie należy.

Matt Reeves nie chciał łączyć nowego filmu o Batmanie z DCEU. Po tym, jak Ben Affleck zrezygnował z projektu, mającego należeć do kinowego uniwersum DC, Reeves przejął kontrolę nad filmem i wprowadził do niego drastyczne zmiany. Postanowił odłączyć go od DCEU i przedstawić w nim młodszą wersję Mrocznego rycerza, w którego wciela się Robert Pattinson.

Podczas rozmowy z Esquire reżysera zapytano o to, dlaczego zrezygnował z pierwotnego planu dołączenia jego filmu o Batmanie do DCEU. Reeves wyjaśnił to w ten sposób:

Ben [Affleck] pracował nad pewną wersją scenariusza, ale powiedziałem: „Rzecz w tym, że szanuję to, iż uniwersum DC stało się rozszerzonym uniwersum i wszystkie filmy są w pewien sposób powiązane. Ale kolejny obraz z Batmanem nie powinien brać na siebie ciężaru połączenia ze sobą postaci z tych wszystkich filmów”. Nie chciałem ich tutaj.

Osadzenie akcji The Batman podczas drugiego roku walki Mrocznego rycerza na ulicach Gotham rzeczywiście jest sporym odejściem od tego, co widzieliśmy w filmach z Benem Affleckiem, które należały do DCEU. Tam widzowie mieli do czynienia z dojrzalszą wersją Człowieka nietoperza, która miała powiązania z innymi bohaterami z kinowego uniwersum DC. The Batman zaś istnieje we własnej rzeczywistości, która jest jednym z odłamów multiwersum DC, i może zaoferować własne spin-offy.

Produkcja z Robertem Pattinsonem trafi do kin 4 marca 2022 roku.

kalendarz wiadomości
2022
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1

2

3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.