Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 września 2022, 11:16

Ten projekt twórcy Dragon Ball wskazuje, że Son Goku niedługo umrze na dobre

Animowane uniwersum Dragon Balla powoli zbliża się do ostatecznej śmierci Son Goku. Jeden z przeszłych projektów Akiry Toriyamy zdradza, kiedy nastąpi to wydarzenie.

Dragon Ball Z, Daisuke Nishio, 1995

Dragon Ball wciąż cieszy się ogromną popularnością, a niedawny film Dragon Ball Super: Super Hero odniósł imponujący sukces. Uniwersum stworzone przez Akirę Toriyamę charakteryzuje się tym, że bohaterowie ciągle powracają do życia i ich śmierć nigdy nie jest permanentna.

Dzięki zamkniętej już grze MMORPG Dragon Ball Online wiemy jednak, że Son Goku miał ostatecznie polec w walce z Vegetą. Dowiedzieliśmy się stamtąd, kiedy to starcie ma mieć miejsce i finalna śmierć bohatera Ziemi jest coraz bliżej aktualnych wydarzeń.

Son Goku może wkrótce umrzeć bezpowrotnie

W Dragon Ball Online podróżowaliśmy w czasie i na naszej drodze mogliśmy natrafić na książkę autorstwa Son Gohana pod tytułem Nauka o kontroli Ki. Została wydana w 804 roku i w niej syn Son Goku wspomina o śmierci ojca, która miała miejsce trzy lata wcześniej, czyli w 801 roku. Saiyanin miał zmierzyć się z Vegetą w przestrzeni kosmicznej i starcie było tak intensywne, że towarzyszące mu eksplozje przypominały supernową.

W filmie Dragon Ball Super: Super Hero wydarzenia doszły do roku 784. Oznacza to, że do możliwej śmierci Son Goku, z której bohater już się nie wykaraska, zostało mniej niż dwadzieścia lat w świecie autorstwa Akiry Toriyamy.

Warto jednak nadmienić, że choć mangaka był także odpowiedzialny za historię Dragon Ball Online, to nie wiemy, czy zamknięta gra jest traktowana kanonicznie. Być może na przestrzeni lat Toriyama zmienił zdanie i Son Goku nie spotka los przedstawiony w tytule MMORPG. Z drugiej strony, twórca mógł w ten sposób postawić kropkę, która zakończy opowieść i teraz tylko musimy do niej dotrzeć.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.