Tegoroczny hit z licznymi powiązaniami z Marvelem możesz teraz obejrzeć na Prime Video

Fani Adonisa Creeda musieli czekać nieco ponad trzy miesiące na pojawienie się trzeciej części jego przygód na platformie streamingowej. Film powinni obejrzeć również miłośnicy Marvela, z którym ma więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać.

science fiction
Marcin "Nicek" Nic 9 czerwca 2023
Źrodło fot. Creed III; Michael B. Jordan; MGM; 2023
i

Wydawać by się mogło, że brak Sylvestra Stallone’a wpłynie negatywnie na historię pokazaną w Creed III. Twórcy jednak zadbali, żeby brak mentora głównego bohatera nie rzutował na jakość filmu. Trzeba przyznać, że im się to udało, ponieważ trzecia część przygód Adonisa Creeda, granego przez Michaela B. Jordana, może pochwalić się wysokimi ocenami wśród widzów i krytyków.

Przełożyło się to również na całkiem dobry wynik w box offisie. Creed III zarobił na całym świecie nieco ponad 274 miliony dolarów, co dało największą kwotę ze wszystkich części trylogii. Fani, którym nie było dane obejrzeć produkcję na ekranach kin, musieli czekać nieco ponad trzy miesiące na pojawienie się filmu w streamingu. Od dzisiaj widowisko dostępne jest na platformie Amazon Prime Video.

O czym opowiada Creed III?

Trzecia część serii z tego pięściarskiego uniwersum, która jest kontynuacją kultowego Rocky’ego, po raz kolejny stawia, wydawać by się mogło, niemożliwe wyzwania przed głównym bohaterem. Po pokonaniu Viktora Drago do życia Adonisa Creeda powraca jego przyjaciel z dzieciństwa.

Spotkanie nie należy jednak do najprzyjemniejszych, bowiem Damian Anderson wyraża chęć wznowienia treningów i wzięcia udziału w profesjonalnym pojedynku bokserskim. Koniec końców dochodzi do walki w ringu pomiędzy dwójką przyjaciół, a jej stawka jest większa, niż mogłoby się wydawać.

Creed III a Kinowe Uniwersum Marvela

Najnowsza produkcja dołączająca do biblioteki platformy Amazon Prime Video powinna zainteresować nie tylko fanów boksu, ale i Marvela. W filmie pojawia się bowiem aż sześciu aktorów, którzy mają na swoim koncie występy w MCU. Najsłynniejszym z nich zdecydowanie jest odtwórca głównej roli, czyli Michael B. Jordan.

Kto jeszcze pojawia się oprócz niego? W filmie Creed III widzowie mogą zobaczyć Jonathana Majorsa, Tessę Thompson, Floriana Munteanu, Selenis Levyę oraz Wooda Harrisa.

Jak więc widać Marvel ma całkiem sporą reprezentację aktorów, którzy mieli okazję wystąpić w jednej lub większej ilości produkcji z tego uniwersum. Nie powinno to tak naprawdę nikogo dziwić. Na obecnym etapie trudno znaleźć aktora, który nie miałby chociażby epizodu w MCU. Stworzone w 2008 roku uniwersum angażuje wiele gwiazd Hollywood w swoich niezliczonych projektach. Podobne sytuacje będą więc na porządku dziennym.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 8-10 grudnia 2023 roku

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 8-10 grudnia 2023 roku

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina