Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 września 2021, 14:00

autor: Ignacy Kruk

Legendarna piosenka w nowym odcinku Teda Lasso - zobacz reakcję Ricka Astleya

Popularny serial komediowy o losach trenera futbolu amerykańskiego raz jeszcze zaskakuje kreatywnym wykorzystaniem kultowego utworu.

Ted Lasso, historia o trenerze futbolu amerykańskiego szkolącego zawodników piłki nożnej w Wielkiej Brytanii, od czasu swojej premiery w sierpniu 2020 roku podbija serca widzów. Mimo z pozoru żartobliwego tonu serial potrafi pociągnąć za bardziej emocjonalne struny, angażując fanów i budząc zainteresowanie nawet tych zgoła niezainteresowanych tymi dyscyplinami sportu.

Produkcja znana jest również z wykorzystywania w ścieżce dźwiękowej ikonicznych utworów znanych brytyjskich zespołów, jak Queen czy The Sex Pistols. Niewielu spodziewało się jednak usłyszeć w ostatnim epizodzie Never Gonna Give You Up, legendarną wręcz piosenkę Ricka Astleya.

Aby uniknąć ewentualnych spoilerów, nie opiszemy momentu, w którym wykorzystano kompozycję. Warto jednak wspomnieć o emocjonalnej reakcji muzyka, notabene odpowiadającego za jeden z najpowszechniejszych memów świata. Jak oznajmił na Twitterze:

Trochę mi zajęło przetrawienie swoich myśli na temat ostatniego odcinka Teda Lasso. Jestem wielkim fanem serialu, i to jak wykorzystali tę piosenkę [Never Gonna Give You Up - dop.red.] wywarło na mnie ogromne wrażenie. Muszę Ci to powiedzieć, Hannah Weddingham – zrobiłaś coś niesamowitego. To było tak wzruszające, emocjonalne i niesamowite. Ludzie mówią nawet, że zdarzało im się płakać przy scenie w kościele, nie chce za wiele zdradzić… To po prostu niesamowite, bardzo wam dziękuję za użycie tej piosenki w waszym pięknym serialu, jestem zachwycony. Po prostu fantastycznie.

Jak widać, muzyk nie szczędzi pochwał twórcom serii, a jego opinię o produkcji zdaje się potwierdzać aż siedem nagród Emmy, w tym za wybitny serial komediowy, jak również rzesza fanów niecierpliwie czekających na kontynuację perypetii Teda Lasso. Warto wspomnieć, że serial dostępny jest na platformie Apple TV+.

kalendarz wiadomości
2021
wrzesień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17

18

19

20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.