Te nawiązania do The Boys w Gen V mogliście przegapić

Gen V jest osadzone w uniwersum The Boys. Na przestrzeni całego sezonu serial udowadniał to nie raz, ale są pewne ciekawe nawiązania, które łatwo przegapić, a zwiększają wiarygodność spin-offu.

science fiction
Zbigniew Woźnicki 15 listopada 2023
2
Źrodło fot. Gen V; Craig Rosenberg, Evan Goldberg i Eric Kripke; Amazon Prime Video; 2023
i

Gen V, jako że jest spin-offem, dzieje się w uniwersum The Boys, ale przedstawia zupełnie nowe postacie oraz historie, które nie są związane z głównym wątkiem walki pomiędzy Butcherem a Homelanderem. Serial jednak regularnie przypomina o oryginalnej produkcji, choć nie wszystkie nawiązania są tak oczywiste i można było je łatwo przegapić, mimo że pomagają solidniej osadzić Gen V w uniwersum The Boys.

Marie ma plakaty superbohaterów nad swoim łóżkiem

Te nawiązania do The Boys w Gen V mogliście przegapić - ilustracja #1

To drobny szczegół, ale pokazuje, kogo osobiście podziwia Marie. Plakaty z Queen Meave oraz Golden Boyem wiszą tuż nad jej łóżkiem i w pewien sposób mogą symbolizować to, o czym marzy główna bohaterka. Pierwszym krokiem byłoby zajęcie miejsca obok najzdolniejszego studenta uczelni Godolkina, kolejnym zaś znalezienie się w Siódemce, w której jeszcze niedawno była Queen Meave.

Dekoracyjne malowidło Siódemki na uczelni Godolkina

Te nawiązania do The Boys w Gen V mogliście przegapić - ilustracja #2

Siódemka zajmuje ważne miejsce w uniwersum The Boys. W dodatku niektórzy członkowie grupy są absolwentami uczelni Godolkina. Na uczelni bohaterów uhonorowano chociażby poprzez ogromne malowidło na suficie, które znajduje się w biurze dziekana, Indiry Shetty. Można je zobaczyć w filmie wprowadzającym dla nowych studentów placówki.

Vought ukrywa prawdziwy powód zniszczenia Wieży Siódemki

Te nawiązania do The Boys w Gen V mogliście przegapić - ilustracja #3

W finale trzeciego sezonu The Boys główna siedziba Siódemki została poważnie uszkodzona, gdy starano się powstrzymać Soldier Boya. W pierwszym epizodzie Gen V można zobaczyć fragment wiadomości, w których winę zrzucono na Rosjan mających zaatakować Wieżę. Wyjaśniono tam, że Homelander dzielnie bronił tego miejsca, które jest ważne dla miłośników superbohaterów.

Cate i Andre oglądają serial z „supkiem” zabitym przez Butchera

Te nawiązania do The Boys w Gen V mogliście przegapić - ilustracja #4

W pierwszym sezonie The Boys Butcher i jego ekipa chcieli dowiedzieć się, kim jest Kimiko. Do pomocy wynajęli byłą gwiazdę telewizji posiadającą moce, czyli Mesmera. Pierwotnie pomógł chłopakom, ale ostatecznie zdradził ich Homelanderowi, co przypłacił życiem. W piątym epizodzie Gen V Cate i Andre oglądają serial The Mesmerizer, w którym Mesmer grał główną rolę jako dziecko. Wspominają, że Golden Boy nienawidził produkcji i zawsze w ciekawy sposób komentował widowisko.

Gen V przypomina o Love Sausage

Te nawiązania do The Boys w Gen V mogliście przegapić - ilustracja #5

Na początku trzeciego odcinka Gen V widzimy, jak trzy lata przed akcją produkcji Cate i Luke przybywają do Sage Grove Center, żeby zobaczyć się z Samem i uspokoić go. Gdy przechodzą korytarzem, można zobaczyć, jak wielka macka uderza w drzwi, co oczywiście nie jest macką. Love Sausage był zamknięty we wspomnianym ośrodku w trakcie drugiego sezonu The Boys. Ten krótki występ pozwala umieścić na linii czasowej wspomnienie z Gen V.

Filmowa kariera Termite’a

Te nawiązania do The Boys w Gen V mogliście przegapić - ilustracja #6

Na początku trzeciego sezonu The Boys Termite stał się bohaterem jednej z najbardziej kontrowersyjnych scen w historii serialu. Gen V przypomina o postaci w drugim odcinku, gdy Justine oraz Emma szukają sceny do odegrania na zajęciach z aktorstwa. Emma, która potrafi się zmniejszać, oczywiście bierze pod uwagę głównie produkcje firmowane Termitem, które można odnaleźć w usłudze streamingowej z uniwersum The Boys.

Lata świetności Soldier Boya

Te nawiązania do The Boys w Gen V mogliście przegapić - ilustracja #7

Dzięki The Boys wiemy, że w przeszłości Soldier Boy był gwiazdą na miarę Homelandera, a może i większą dzięki historiom o jego dokonaniach na froncie II wojny światowej. Regularnie powstawały filmy o bohaterze, co możemy zobaczyć w czwartym epizodzie Gen V. Gdy Sam i Emma uciekają z Lasu, zatrzymują się w opuszczonym kinie. Widać, że nie funkcjonuje ono już od bardzo dawna, ponieważ na zewnątrz i wewnątrz jest reklamowany film Red Thunder z Soldier Boyem w roli głównej.

Victoria Neuman nawiązuje do swoich działań

Te nawiązania do The Boys w Gen V mogliście przegapić - ilustracja #8

Dotychczas w uniwersum The Boys Victoria Neuman zasłynęła z wysadzania głów swoim oponentom i dopiero spotkanie z Marie Moreau pokazało, że kobietę stać na znacznie więcej. To jednak do swojej ikonicznej metody nawiązała podczas rozmowy z główną bohaterką Gen V. Oczywiście aluzję rozumie wyłącznie ona oraz widzowie i niestety pełen kontekst jest widoczny w angielskiej wersji językowej: „We'll hide out in the green room until it all blows over out there. Otherwise, I think they might take off my head”.

Prawdziwe figurki na licencji bohaterów The Boys w serialu

Te nawiązania do The Boys w Gen V mogliście przegapić - ilustracja #9

Jeszcze wcześniej w siódmym odcinku Gen V bohaterowie znajdują się w restauracji, w której na telewizorze są wyświetlane wiadomości. Ekran jest otoczony figurkami Funko POP! członków Siódemki. Można zobaczyć między innymi Starlight, Black Noira oraz Homelandera. To nie jedyna markowe gadżety, które znajdują się przy telewizorze, ale te zdecydowanie najbardziej rzucają się w oczy.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął na Allegro, gdzie wciąż można zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem.

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Na Netflixie obejrzysz intensywny thriller od twórcy Mr. Robot. To 140 minut paniki wywołanej przez koniec świata

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Pan i pani Smith wracają. Zobacz nową parę szpiegów na zwiastunie serialu Prime Video

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena

Fool Me Once Netflixa na pierwszym zwiastunie. Tak prezentuje się adaptacja kryminału Harlana Cobena