Fani żegnają Sukcesję. Czy hit HBO otrzymał satysfakcjonujące zakończenie?

Wreszcie zadebiutował finał Sukcesji. Fani od razu po seansie zaczęli dzielić się przemyśleniami na temat zakończenia sagi rodziny Royów. Co uważają o epilogu historii wojny między rodzeństwem a ojcem o korporacyjną spuściznę?

news
Zbigniew Woźnicki 29 maja 2023
3
Źrodło fot. Sukcesja, Jesse Armstrong, Warner Bros. Television Distribution, 2018
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z finału Sukcesji.

Już pierwsze zwiastuny Sukcesji sugerowały, iż w ostatnim sezonie na fanów czeka wciągające zwieńczenie historii. Kendall, Roman oraz Shiv tak naprawdę po raz pierwszy połączyli siły. Ich celem było wspólne pokonanie ojca, Logana, który dotąd ewidentnie zarządzał rodzinną firmą oraz samą rodziną. Teraz wszystko miało się zmienić, a rodzeństwo miało zagrozić CEO Waystar Royco.

Kolejne epizody Sukcesji przynosiły coraz więcej odpowiedzi na pytania, które pojawiły się jeszcze przed startem czwartego sezonu. Natomiast finał z rozmachem zakończył całą historię, co sugerują posty miłośników serii w sieci. Koniec Sukcesji jest oceniany naprawdę dobrze i wygląda na to, że HBO Max ma produkcję, która wie, w jaki sposób powinno się zamknąć własną opowieść:

Jesse Armstrong z ekipą zaliczyli udane lądowanie. Sukcesja przejdzie do historii jako jeden z przełomowych seriali. Do samego końca nie popełniono błędu. Przez długi czas bardzo trudno będzie komukolwiek chociaż dorównać tej produkcji. Następny przystanek: zagarnięcie nagród Emmy – Giovanni Lago.

Ten sezon Sukcesji przejdzie do historii jako najlepsza produkcja telewizyjna wszech czasów. Wszyscy pretendenci do tronu – Kendall, Roman i Shiv – tak naprawdę przegrywają. Szacunek dla Jeremy'ego Stronga, Kierana Culkina i Sarah Snook za sprawienie, iż te irytujące k****y wyglądały ludzko – Aon.

Shiv Roy ocaliła świat przed Loganem 2.0. Dzieciaki kochają siebie nawzajem, ale na końcu zdają sobie sprawę, iż nie nadają się do tego, by przejąć pozycję ojca. Jest mi szkoda Kendalla, ale taka jest prawda. Niesamowite, jak został zbudowany finał – Sea me.

Ludzie, mamy to. Zakończył się największy serial w historii i mój Boże. Jesse Armstrong wraz z HBO – wysyłam wam moje rachunki za terapeutę, ponieważ jestem wstrząśnięty tym, co zobaczyłem. Po prostu brawo. Gratulacje wszystkim – Mace Syre.

Ostatnie ujęcia z Shiv, Romanem oraz Kendallem były złowrogo piękne. Sarah Snook, Kieran Culkin i Jeremy Strong to świetni aktorzy, a ty Jesse Armstrongu jesteś geniuszem. Co za finał. Co za serial – Giselle.

Sukcesja HBO może być jednym z najlepszych seriali telewizyjnych wszech czasów, dzięki finałowi, który w odpowiedni sposób zamyka ostateczną tragedię. Coś takiego pojawia się raz na epokę. Mój Boże, to zapiera dech w piersiach – Andrew.

Gratulacje wszystkim zaangażowanym w Sukcesję, ponieważ finał jest właśnie takim raniącym arcydziełem, prezentującym chory system i cykl nadużyć, czym serial miał być od zawsze. Można to uznać za tragedię o prawdziwie szekspirowskich proporcjach. I tak powinno być – Jeffrey Rex.

Jak widać, w sieci zwłaszcza są doceniani odtwórcy ról rodzeństwa. Wielki finał pokazał, iż sama chęć władzy nie wystarcza, a refleksja na temat tego, czy faktycznie powinno się sprawować daną funkcję, może pojawić się na samym końcu.

Sukcesja już teraz była bardzo popularnym serialem. Jednak zewsząd chwalony finał może przyciągnąć nową rzeszę fanów. Takich, którzy dotychczas nie byli zainteresowani produkcją, ale recenzje finału mogą ich przekonać, iż warto zapoznać się z jednym z największych hitów, który w Polsce obejrzycie na HBO Max.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Godzilla i Kong: Nowe imperium trafiło do streamingu. Wiemy, gdzie obejrzeć tę produkcję

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Belfer - czy sezon 1. jest na Netflixie? Wiemy, gdzie obejrzeć ten serial kryminalny

Kim jest Ulf White, bękart Targaryenów z Rodu smoka?

Kim jest Ulf White, bękart Targaryenów z Rodu smoka?