Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 maja 2022, 13:28

autor: Ignacy Kruk

Stranger Things 4 będzie ogromne; dwa odcinki mają długość filmu pełnometrażowego

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że czwarty sezon Stranger Things będzie imponował skalą. Kto by się jednak spodziewał, że dwa odcinki rozmiarem będą przypominały filmy pełnometrażowe?

Źródło: Twitter.com / Stranger Things

Wszystko wskazuje na to, że ogromnym oczekiwaniom wobec czwartego sezonu Stranger Things może dorównać tylko jego niespotykany rozmiar. Twórcy przygotowali dla fanów dłuższe epizody ich ulubionej serii, które być może zdołają wynagrodzić im trzy lata oczekiwania.

Jak potwierdzili podczas ostatniego wywiadu (via The Wrap) bracia Duffer, finalne odcinki nadchodzącego sezonu przypominają bardziej dwa pełnometrażowe filmy niż serialowe epizody, a jeden z nich trwa ponad dwie godziny. Mowa o siódmym i dziewiątym odcinku, które będą miały przed sobą trudne zadanie zwieńczenia tego przeładowanego treścią sezonu.

Siódmy i dziewiąty [odcinek – dop. red.] są jak pełnoprawne filmy, w dodatku dziewiąty jest jak długi film. Wciąż nad nim pracujemy, ale możemy powiedzieć, że trwa ponad dwie godziny. To jeden z tych dużych.

Twórcy zdradzili również (via Collider), że musieli poprosić Netflixa o przedłużenie sezonu o dodatkowy, dziewiąty odcinek, aby zrealizować wszystko, co zaplanowali.

Byliśmy gdzieś w połowie prac nad czwartym sezonem i próbowaliśmy skompresować tę historię. W pewnym momencie usiedliśmy z naszymi scenarzystami i stwierdziliśmy, że nie da się zrealizować tego sezonu w ośmiu odcinkach. Skontaktowaliśmy się więc z Netflixem i zapytaliśmy, czy możemy zrobić dodatkowy epizod. Na szczęście byli bardzo otwarci na tę propozycję i tak właśnie skończyliśmy z dodatkowym odcinkiem.

Trzeba przyznać, że takie deklaracje robią wrażenie. Oczywiście dłuższe odcinki niekoniecznie oznaczają lepsze, a ogromna skala może mieć ostatecznie zły wpływ na całokształt serialu. Z drugiej jednak strony, czwarty sezon ma wiele zadań do wykonania, więc jego przedłużenie może być dobrym posunięciem. Oprócz wprowadzenia nowych wątków, musi połączyć w sobie bardzo wiele znajomych lokacji, postaci i historii, odpowiedzieć przynajmniej na część palących pytań, które zaprzątają głowy fanów, jak również ukierunkować fabułę ku finalnemu, piątemu sezonowi.

Na szczęście na odpowiedź na pytanie, czy twórcy nie przesadzili i przygotowali widowisko, które zadowoli fanów, nie przyjdzie nam długo czekać. Pierwsza część czwartego sezonu zadebiutuje 27 maja, zaś druga będzie dostępna na Netflixie 1 lipca.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.