Steven Spielberg doprowadził reżysera The Creator do łez, komentując jego Godzillę

Będący w ostatnich latach na topie reżyser Gareth Edwards opowiedział o tym, jak zareagował na widok Stevena Spielberga recenzującego jego hitową produkcję.

science fiction
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 29 września 2023
1
Źrodło fot. Godzilla, Gareth Edwards, Legendary Pictures, 2014 / Flickr, Dick Thomas Johnson
i

Godzilla z 2014 roku to produkcja, która spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem widzów i wieloma pozytywnymi recenzjami branżowych krytyków. I chociaż ich reakcje z pewnością były wielkim wyróżnieniem dla twórcy – Garetha Edwardsa – na pewno nie wzbudziły w nim takich emocji, jak opinia samego Stevena Spielberga.

Edwards był niedawno gościem podcastu Happy Sad Confused, gdzie promował swoje najnowsze widowisko, The Creator. W trakcie rozmowy z prowadzącym cofnął się pamięcią do 2014 roku, kiedy to jego Godzilla została zauważona przez legendarnego reżysera.

Okazuje się, że do filmowca będącego wówczas na imprezie po odbytej promocji produkcji, Peter Jackson wysłał e-maila zawierającego nagranie wideo. Gdy Edwards zdał sobie sprawę, że na filmiku jest Steven Spielberg komentujący film o kultowym potworze, wezbrały w nim takie emocje, że najzwyczajniej w świecie się popłakał.

[…] Rozpoznaję adres e-mail, to e-mail Petera Jacksona i myślę: "Peter Jackson wysyła e-maile?". I patrzę, a tam jest załącznik wideo, otwieram wideo – jestem w nocnym klubie, więc to jest jak (naśladowanie muzyki tanecznej) i patrzę na wideo, a tam jest facet z siwymi włosami i brodą, i myślę: "Czy to Gandalf?”; i nie wiem, co się dzieje, to naprawdę dziwne…

Więc wyszedłem na zewnątrz i zacząłem zakładać słuchawki, a gdy tylko je włożyłem, rozpoznałem głos i był to Steven Spielberg. Peter Jackson filmował go swoją kamerą w telefonie po tym, jak Spielberg obejrzał Godzillę. Wtedy Peter powiedział: "Znam Garetha i naprawdę będzie chciał to usłyszeć. […] Pozwól mi cię sfilmować i wysłać mu to". Spielberg zaczął mówić o Godzilli i miło było to usłyszeć, a ja po prostu zacząłem płakać. Dosłownie się rozkleiłem. Prawie nigdy nie płaczę, ale poczułem, że właśnie dlatego to zrobiłem, cały ten trud, cokolwiek to było, był tego wart dla tego małego klipu wideo. To znaczyło dla mnie absolutnie wszystko – tłumaczył Edwards.

Przy budżecie wynoszącym około 160 milionów dolarów, Godzilla przekroczyła najśmielsze oczekiwania i wygenerowała aż 529 mln dolarów. Sukces filmu o legendarnym Tytanie pozwolił stworzyć całą serię określaną mianem MonsterVerse. Do tej pory w jej skład wchodzi oryginalna produkcja oraz Kong: Wyspa Czaszki (2017), Godzilla 2: Król Potworów (2019) i Godzilla vs. Kong (2021). W listopadzie na małym ekranie zadebiutuje spin-off głównej serii, serial Monarch: Legacy of Monsters. Natomiast w przyszłym roku do kin wejdzie film Godzilla x Kong: The New Empire.

Bez wątpienia budowa tak imponującego uniwersum nie byłaby możliwa, gdyby nie talent reżyserski Garetha Edwardsa, który w międzyczasie zasłynął jeszcze z Łotra 1. Teraz natomiast w kinach debiutuje wspomniany wcześniej film sci-fi, The Creator.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Kogo Chris Hemsworth zagrał w Furiosie? Wyjaśniamy, kim jest Dementus

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

3D, które jest mi zbędne, czyli jak Avatar nie zrewolucjonizował kina

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

„Nie, mam 18 lat”. Król Karol zadał Natalie Portman komiczne pytanie na premierze filmu Star Wars

W Godzilla x Kong: The New Empire ma mieć miejsce 8-minutowa scena walki Tytanów, bez udziału ludzi

W Godzilla x Kong: The New Empire ma mieć miejsce 8-minutowa scena walki Tytanów, bez udziału ludzi