Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 sierpnia 2022, 22:35

Starcie Ród smoka vs Władca Pierścieni jest ustawione

Rywalizacja pomiędzy Rodem smoka, a Władcą Pierścieni: Pierścieniami Władzy jest napędzana wyłącznie przez media. Takie zdanie podzielają osoby odpowiedzialne za produkcję Amazona. Twórcy mają nadzieję, że serie połączą fanów.

Ród smoka, Ryan Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022 / Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, J.D. Payne i Patrick McKay, Amazon, 2022

Ród smoka i Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to jedne z największych premier 2022 roku. Oba seriale bazują na popularnych markach fantasy, które mają tysiące fanów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że produkcje Amazona i HBO są często do siebie porównywane.

Ale według twórców Pierścieni Władzy ta konkurencja jest napędzana wyłącznie przez media. Oni patrzą na to z całkowicie innej perspektywy (via Variety).

Ród smoka kontra Pierścienie Władzy to wymysł mediów

Jedną z osób, która nie zgadza się ze stwierdzeniem, że mamy do czynienia z „największą bitwą w historii telewizji”, jest producent wykonawczy Pierścieni Władzy, Lindsey Weber. Według niej za wszystkim stoją media, które szukają sensacji:

My nie odbieramy tego w ten sposób. To jest całkowicie wykreowane przez media dla nagłówków. Jestem pewna, że aktorzy i ekipa odpowiedzialna za serial nie czują żadnej wojny. Wiedzą, jak ciężko tworzy się taką produkcję.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Zdaniem showrunnerów Pierścieni Władzy, J.D. Payne'a i Patricka McKaya, oba seriale za bardzo się różnią, żeby warto było je porównywać. Pierwszy w tej sprawie wypowiedział McKay podczas panelu prowadzonego przez Vanity Fair:

Gdybyś był archeologiem i ogrodnikiem, to mogłyby wyglądać podobnie. Oba seriale jednak nie mogłyby jeszcze bardziej się różnić. Myślę, że takie są nasze odczucia względem obu produkcji.

Do wypowiedzi McKaya swoje zdanie dodał Payne:

My prowadzimy rywalizację z presją, jaką nakładamy na siebie, żeby zobaczyć, co będziemy w stanie wypuścić na świat. Mamy nadzieję, że [nasza seria] połączy ludzi w rozmowie o kulturze. Życzymy dobrze wszystkim tworzącym scenariusze.

Jak widać, twórcom Pierścieni Władzy zależy na tym, żeby wszyscy dobrze się bawili przy oglądaniu obu produkcji. Ród smoka jest już dostępny na HBO, a premiera serialu Amazona ma odbyć się już 2 września 2022 roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
sierpień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.