Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 maja 2022, 19:57

Star Wars: Andor nareszcie z ujawnioną fabułą

Disney w końcu ujawnił fabułę nadchodzącego serialu Star Wars: Andor. Produkcja ma nie tylko być prequelem w stosunku do Rogue One, ale również przedstawić Imperium Galaktyczne od strony, która dotąd nie była pokazana w filmach.

Źródło: YouTube / Star Wars

Star Wars: Andor, tak jak sugeruje tytuł, skupi się na historii Cassiana Andora (Diego Luna) i w nim dowiemy się, jakie wydarzenia doprowadziły go do wykradzenia planów Gwiazdy Śmierci z rąk Imperium. Jak informuje portal Screen Rant, Disney chce równocześnie pokazać działania nowego tworu Palpatine'a i widzowie na własne oczy zobaczą strach oraz terror, który był zaprowadzany w tamtym okresie.

Star Wars: Andor dopełni fabułę uniwersum

Vanity Fair udało się porozmawiać ze scenarzystą Tonym Gilroyem oraz Diego Luną o nowym serialu i uchylili oni rąbka tajemnicy:

Luna: To jest podróż migranta. To uczucie konieczności przemieszczenia się jest podstawą całej historii. To określa ciebie jako osobę, definiuje w różny sposób i co jesteś gotowy zrobić.

Gilroy: Ten człowiek oddał swoje życie za galaktykę, prawda? Poświęcił się świadomie i bezinteresownie, nie liczył na chwałę i rozgłos. Kto jest do tego zdolny? Właśnie o tym jest pierwszy sezon. Pokażemy jego zagubienie, cyniczność i antyrewolucyjny stosunek do sprawy. Jego przybrany dom będzie centrum wydarzeń pierwszego sezonu i zobaczymy, jak to miejsce się radykalizuje. Następnie będziemy świadkami, jak inna planeta zostaje zniszczona, ale w kolonialny sposób. Imperium rozszerza swoje granice bardzo szybko i niszczą każdego, kto stanie im na drodze.

Na razie historia wydaje się dosyć generyczna i niczym Han Solo, zagubiony buntownik odnajduje sprawę, dla której jest gotowy się poświęcić. Twórcy mają jednak szerokie pole do popisu, żeby przedstawić przemianę w interesujący sposób, a to sprawnie przeniesie nas do planowanego już drugiego sezonu show na Disney Plus. A pierwsza seria podobno zadebiutuje w sierpniu tego roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.