Dobry mix horroru i sci-fi wrócił na HBO Max z 2. sezonem i znów zachwyca

W piątek, 28 kwietnia, na platformę HBO Max trafił pierwszy odcinek świetnie przyjętego przez widzów i krytyków serialu. O jakim tytule mowa?

science fiction
28 kwietnia 2023
7
Źrodło fot. Stamtąd, John Griffin, HBO Max, 2023.
i

HBO Max nie zawodzi fanów dobrej rozrywki i mrocznych klimatów. W piątek, 28 kwietnia, na platformie pojawił się drugi sezon Stamtąd. Jeśli wierzyć krytykom, nowa odsłona poziomem nie odstępuje pierwszej. Nic dziwnego – w końcu za produkcję odpowiadają twórcy Zagubionych.

Serial, będący połączeniem horroru oraz science fiction, zgłębia tajemnicę pewnego koszmarnego amerykańskiego miasteczka. Każdy, kto przekroczy jego próg, zostaje w nim uwięziony, a sprawę pogarsza tajemniczy las zamieszkiwany przez złowrogie stwory. Drugi sezon ma wprowadzić nowe tajemnice i postaci. Do miasta przybywa bowiem cały autobus przyjezdnych…

Na tę chwilę Stamtąd ma 100% pozytywnych recenzji. W drugiej odsłonie krytycy chwalą przede wszystkim zaskakujące i udane zwroty akcji, kreatywne podejście do tematu horroru, aktorstwo, solidną obsadę i mrożące krew w żyłach sceny. Doceniają też napięcie, poczucie ciągłego zagrożenia oraz atmosferę budowaną przez ujęcia pięknej, dzikiej przyrody.

Oto fragmenty recenzji pochodzących z portalu Rotten Tomatoes:

Zawrotne tempo, niewiarygodnie wysoka stawka, tajemniczy horror i utalentowana obsada składają się na jedną z najbardziej ekscytujących serii horrorów. Nie możecie tego przegapić.

Twórcom drugiego sezonu Stamtąd udaje się znaleźć kreatywny sposób, by wywołać w widzach dreszcze, co chwilę serwując bohaterom nowe przeciwności. Ten intensywny horror skupia się na wielowymiarowych postaciach.

Drugi sezon oferuje napięcie, a Elizabeth Saunders kradnie każdą scenę!

Obsada serialu Stamtąd

Do obsady należą Harold Perrineau, Catalina Sandino Moreno, Eiona Baileya, Hannah Cheramy, Ricky He oraz Shaun Majumdera. W drugiej odsłonie zobaczymy także Nathana D. Simmonsa, Kaelen Ohm, Angelę Moore, AJ Simmons i Deborę Grover.

Poniżej znajdziecie zwiastun drugiego sezonu Stamtąd.

Nowe odcinki co tydzień obejrzycie na HBO Max.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Redaktorka Filmomaniaka od kwietnia 2023, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów, w snach rozwija wątki swych przyszłych powieści. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Temu Jedi ze Star Wars George Lucas nie pozwolił przeżyć Rozkazu 66

Temu Jedi ze Star Wars George Lucas nie pozwolił przeżyć Rozkazu 66

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Mark Hamill ma genialną odpowiedź na wytknięty błąd z Powrotu Jedi

Mark Hamill ma genialną odpowiedź na wytknięty błąd z Powrotu Jedi

Internautka przewidziała zakończenie Sukcesji, dzięki znajdującej się na widoku wskazówce

Internautka przewidziała zakończenie Sukcesji, dzięki znajdującej się na widoku wskazówce