Spider-Man: Across the Spider-Verse wprawił w zachwyt recenzentów; są pierwsze opinie o filmie

Spider-Man: Across the Spider-Verse niedługo zadebiutuje na ekranach kin. Szczęśliwcy mieli już okazję sprawdzić, czy sequel oscarowej animacji trzyma wysoki poziom.

science fiction
Marcin "Nicek" Nic 25 maja 2023
1
Źrodło fot. Spider-Man: Across the Spider-Verse; Joaquim Dos Santos; Sony Pictures Animation; 2023
i

W 2018 roku większa część społeczności fanów adaptacji komiksowych z wypiekami na twarzy wyczekiwała filmu Avengers: Wojna bez granic. Dużym zaskoczeniem była jednak animacja Spider-Man Uniwersum, która przez wielu została określona mianem najlepszego filmu o tytułowym bohaterze.

Już za nieco ponad tydzień na ekranach kin pojawi się sequel tego nagrodzonego Oscarem widowiska. Niektóre osoby miały już okazję obejrzeć drugą część przygód Milesa Moralesa. W związku z tym w sieci pojawiły się pierwsze opinie, a wybrane możecie przeczytać poniżej. Co dziennikarze i osoby związane z branżą miały do powiedzenia na temat Spider-Man: Across the Spider-Verse?

Ok, Spider-Man: Across the Spider-Verse to istne arcydzieło. To prawdziwe dzieło sztuki. Każda klatka zasługuje na powieszenie w muzeum. Żarty i nawiązania do uniwersum Spider-Mana są perfekcyjne. To niesamowite. Najlepszy film o Spider-Manie. Być może mój ulubiony film w życiu – Sean O’Connell z portalu Cinema Blend.

Spider-Man: Uniwersum wysoko zawiesił poprzeczkę swoim unikatowym stylem animacji i sposobem narracji. Ludzie oszaleli w momencie premiery i myśleli, że nie da się temu dorównać. Pomyślcie jeszcze raz. Spider-Man: Across the Spider-Verse dokonał właśnie niemożliwego. Są tutaj szokujące zwroty akcji, zaskakujące niespodzianki i historia, która jest logiczna w zwariowanym multiwersum, do którego zostajemy wrzuceni. Nowe „Pajęczaki” są niesamowite! Kompletnie nie czuć długości filmu – Tessa Smith z portalu Screen Rant.

Absolutnie zakochałem się w filmie Spider-Man: Across the Spider-Verse. Podczas seansu setki razy chciałem nacisnąć pauzę, żeby podziwiać niesamowitą sztukę pokazaną na ekranie. Nie mogę wystarczająco polecić tego filmu i już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć go ponownie – Steven Weintraub z portalu Collider.

Spider-Man: Across the Spider-Verse stawia kolejny krok milowy wśród animacji. Jest przepiękny wizualnie, ale kontynuacja przewyższa pierwszą część, ponieważ zawsze stawia Milesa i jego rodzinę na pierwszym planie. Spider-Gwen również dostaje więcej czasu wśród reflektorów, będąc dużą częścią filmu – Andrew J. Salazar z portalu Discussing Films.

Spider-Man: Across the Spider-Verse jest niesamowity. Każda klatka jest przepiękna i chciałam zatrzymać czas, żeby móc patrzeć dłużej na ekran. Dodatkowo jest wiele zabawnych niespodzianek, które bardzo mi się podobały – Marah Eakin.

Nie wszystkim jednak film się podobał. Mike Ryan wspomniał na Twitterze, że kontynuacja nie dorasta do pięt „jedynce”, a na ekranie po raz kolejny widzimy historię, w której Miles szuka akceptacji. Eze Baum z portalu This Week Media uważa, że film wypełniony jest zbyt dużą ilością fan serwisu.

Na wyrobienie własnej opinii dotyczącej filmu Spider-Man: Across the Spider-Verse nie trzeba będzie długo czekać. Widowisko zadebiutuje na ekranach kin już 2 czerwca. Czy Milesowi Moralesowi uda się uratować multiwersum?

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Czy powstanie 2. sezon serialu Problem trzech ciał? Netflix zdecydował

Anya Taylor-Joy nie była przygotowana na to, z czym musiała zmagać się na planie Furiosy. „To było traumatyczne”

Anya Taylor-Joy nie była przygotowana na to, z czym musiała zmagać się na planie Furiosy. „To było traumatyczne”

Kiedy Diuna 2 będzie na HBO Max?

Kiedy Diuna 2 będzie na HBO Max?

Wszystko, co wiemy o 2. sezonie Andora

Wszystko, co wiemy o 2. sezonie Andora

Gdzie jest rodzina Ghoula z Fallouta? Nowa teoria wyjaśnia jedną z największych zagadek serialu Amazona, a gracze znają to miejsce

Gdzie jest rodzina Ghoula z Fallouta? Nowa teoria wyjaśnia jedną z największych zagadek serialu Amazona, a gracze znają to miejsce