Spider-Man: Across the Spider-Verse wprawił w zachwyt recenzentów; są pierwsze opinie o filmie

Spider-Man: Across the Spider-Verse niedługo zadebiutuje na ekranach kin. Szczęśliwcy mieli już okazję sprawdzić, czy sequel oscarowej animacji trzyma wysoki poziom.

science fiction
25 maja 2023
1
Źrodło fot. Spider-Man: Across the Spider-Verse; Joaquim Dos Santos; Sony Pictures Animation; 2023
i

W 2018 roku większa część społeczności fanów adaptacji komiksowych z wypiekami na twarzy wyczekiwała filmu Avengers: Wojna bez granic. Dużym zaskoczeniem była jednak animacja Spider-Man Uniwersum, która przez wielu została określona mianem najlepszego filmu o tytułowym bohaterze.

Już za nieco ponad tydzień na ekranach kin pojawi się sequel tego nagrodzonego Oscarem widowiska. Niektóre osoby miały już okazję obejrzeć drugą część przygód Milesa Moralesa. W związku z tym w sieci pojawiły się pierwsze opinie, a wybrane możecie przeczytać poniżej. Co dziennikarze i osoby związane z branżą miały do powiedzenia na temat Spider-Man: Across the Spider-Verse?

Ok, Spider-Man: Across the Spider-Verse to istne arcydzieło. To prawdziwe dzieło sztuki. Każda klatka zasługuje na powieszenie w muzeum. Żarty i nawiązania do uniwersum Spider-Mana są perfekcyjne. To niesamowite. Najlepszy film o Spider-Manie. Być może mój ulubiony film w życiu – Sean O’Connell z portalu Cinema Blend.

Spider-Man: Uniwersum wysoko zawiesił poprzeczkę swoim unikatowym stylem animacji i sposobem narracji. Ludzie oszaleli w momencie premiery i myśleli, że nie da się temu dorównać. Pomyślcie jeszcze raz. Spider-Man: Across the Spider-Verse dokonał właśnie niemożliwego. Są tutaj szokujące zwroty akcji, zaskakujące niespodzianki i historia, która jest logiczna w zwariowanym multiwersum, do którego zostajemy wrzuceni. Nowe „Pajęczaki” są niesamowite! Kompletnie nie czuć długości filmu – Tessa Smith z portalu Screen Rant.

Absolutnie zakochałem się w filmie Spider-Man: Across the Spider-Verse. Podczas seansu setki razy chciałem nacisnąć pauzę, żeby podziwiać niesamowitą sztukę pokazaną na ekranie. Nie mogę wystarczająco polecić tego filmu i już nie mogę się doczekać, aby zobaczyć go ponownie – Steven Weintraub z portalu Collider.

Spider-Man: Across the Spider-Verse stawia kolejny krok milowy wśród animacji. Jest przepiękny wizualnie, ale kontynuacja przewyższa pierwszą część, ponieważ zawsze stawia Milesa i jego rodzinę na pierwszym planie. Spider-Gwen również dostaje więcej czasu wśród reflektorów, będąc dużą częścią filmu – Andrew J. Salazar z portalu Discussing Films.

Spider-Man: Across the Spider-Verse jest niesamowity. Każda klatka jest przepiękna i chciałam zatrzymać czas, żeby móc patrzeć dłużej na ekran. Dodatkowo jest wiele zabawnych niespodzianek, które bardzo mi się podobały – Marah Eakin.

Nie wszystkim jednak film się podobał. Mike Ryan wspomniał na Twitterze, że kontynuacja nie dorasta do pięt „jedynce”, a na ekranie po raz kolejny widzimy historię, w której Miles szuka akceptacji. Eze Baum z portalu This Week Media uważa, że film wypełniony jest zbyt dużą ilością fan serwisu.

Na wyrobienie własnej opinii dotyczącej filmu Spider-Man: Across the Spider-Verse nie trzeba będzie długo czekać. Widowisko zadebiutuje na ekranach kin już 2 czerwca. Czy Milesowi Moralesowi uda się uratować multiwersum?

NASZA OCENA: 9/10

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

George Lucas pokochał jeden z nowych filmów Star Wars. Scenarzysta wspomina rozmowę z filmowcem

George Lucas pokochał jeden z nowych filmów Star Wars. Scenarzysta wspomina rozmowę z filmowcem

Obcy 3 to legendarna porażka; pokazujemy, że mógł wyglądać zupełnie inaczej

Obcy 3 to legendarna porażka; pokazujemy, że mógł wyglądać zupełnie inaczej

Autor od 30 lat czekał na tę ekranizację. Wreszcie powstała, ale jej przyszłość jest niepewna

Autor od 30 lat czekał na tę ekranizację. Wreszcie powstała, ale jej przyszłość jest niepewna

2. sezon Andora nie powtórzy błędu The Mandalorian

2. sezon Andora nie powtórzy błędu The Mandalorian

„Myślisz, że zatrudnią Luke’a Skywalkera jako Jokera?” Hamill spodziewał się ostrej reakcji fanów

„Myślisz, że zatrudnią Luke’a Skywalkera jako Jokera?” Hamill spodziewał się ostrej reakcji fanów