Jaka przyszłość czeka Marvela? Kevin Feige o Spider-Manie 4 i innych nowościach

Od pewnego czasu wiadomo, że Kinowe Uniwersum Marvela zaplanowane jest aż do 2026 roku. Kevin Feige opowiedział co nieco na temat najbliższych projektów.

news
Marcin "Nicek" Nic 15 lutego 2023
5
Źrodło fot. Marvel Studios
i

Piąta faza MCU oficjalnie rozpocznie się w tym tygodniu. Wszystko za sprawą filmu Ant-Man i Osa: Kwantomania, który zawita na ekrany kin. Wiemy jednak, że jest to dopiero kolejny element układanki związanej z multiwersum, a także nowym złoczyńcą – Kangiem Zdobywcą.

Ewentualne rozprawienie się z tą postacią zaplanowane jest na 1 maja 2026 roku. To właśnie wtedy zadebiutuje widowisko Avengers: Secret Wars. Do tego czasu fanów MCU czeka jednak prawdziwa jazda bez trzymanki, nad którą pieczę w dalszym ciągu trzymać będzie Kevin Feige.

Disney+ kupisz tutaj

Odpowiedzialny za Kinowe Uniwersum Marvela szef udzielił obszernego wywiadu dla magazynu Entertainment Weekly, w trakcie którego wyjawił plany na przyszłość MCU.

Entertainment Weekly: Jednym z największych dodatków do MCU w czwartej fazie są mutanci. Namor i Kamala Khan określani są jako jedni z nich. Co możesz nam powiedzieć na temat przyszłości mutantów?

Kevin Feige: Chyba powiedzieliśmy to tylko raz. Kamala mówi o genetycznej mutacji, a Namor określa samego siebie jako mutanta wśród swojego ludu. Mutant jest tak naprawdę zwrotem genetycznym, nie tylko związanym z komiksami.

Zabawne jest to, że połowę mojego życia byłem związany z tą firmą, a dopiero teraz dotykamy prawdopodobnie największego aspektu w historii tych komiksów. To niezwykły testament dla Domu Pomysłów i tego, czym Marvel zajmował się przez ostatnie 80 lat. Pytanie jednak brzmi „jak i kiedy to zrobić” i to jest coś, nad czym pracowaliśmy w ostatnich latach. Teraz już wiemy, ale nie będziemy o tym rozmawiać.

EW: Chciałbym porozmawiać o niektórych projektach z fazy piątej. Zacznijmy od The Marvels. Co możesz nam powiedzieć o relacji bohaterek?

KF: Właśnie o tym jest ten film. Są w tym też zabawne fragmenty kosmiczne. Fani komiksów z pewnością rozpoznają elementy znane z wojny Kree i Skrulli. Ale jest coś niezwykłego w oglądaniu wszystkich bohaterek razem na ekranie. Dla mnie jest to porównywalne do Avengers i ujęcia z całą grupą. Ciarki gwarantowane.

EW: Spider-Man: Bez drogi do domu był wielkim hitem. Czy masz jakieś wieści na temat dalszych losów Petera Parkera?

KF: Mogę jedynie powiedzieć, że mamy gotową historię. Mamy naprawdę wielkie plany, a nasi scenarzyści przelewają je na papier.

EW: Czy są jakieś inne projekty, o których nie rozmawialiśmy, a jesteś nimi podekscytowany?

KF: Jedynym na tę chwile jest Fantastyczna Czwórka. Rozmawialiśmy już o mutantach i ich wpływie na świat Marvela, jednak to właśnie ta grupa jest fundamentem wszystkiego, co pojawiło się w komiksach. Były już próby adaptacji na wielkim ekranie, ale nigdy nie należały one do MCU. I to jest coś, czego nie mogę się doczekać. Ludzie dowiedzą się więcej na ten temat już niedługo. Będzie to coś wielkiego dla przyszłości MCU, tak jak było to w przypadku komiksów przez ostatnie 50-60 lat.

Oprócz tego z wywiadu dowiedzieliśmy się, że dużą rolę w Kapitanie Ameryce 4 odegra grany przez Harrisona Forda Thaddeus Ross, który będzie prezydentem w MCU. Ponadto Kevin Feige potwierdził, że Deadpool 3 będzie posiadać kategorię wiekową R. Oznacza to więc, że dostęp do produkcji, w której do roli Wolverine’a powraca Hugh Jackman, będzie ograniczony dla widzów poniżej 17 roku życia.

Z perspektywy fanów z pewnością najważniejsze są informacje dotyczące Spider-Mana oraz Fantastycznej Czwórki. Nie od dzisiaj wiadomo, że są to prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalne postacie pochodzące z komiksów Marvela i zasługują na obecność na wielkim ekranie.

Przyszłość Kinowego Uniwersum Marvela rysuje się w naprawdę jasnych barwach. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne fazy skupią się bardziej na jakości, aniżeli ilości projektów. Czwarta faza pokazała, że nie zawsze idzie to ze sobą w parze.

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Czy X-Men ’97 należy do MCU?

Czy X-Men ’97 należy do MCU?

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97

Wyjaśniamy, co z mocami Storm w X-Men '97

Morph w X-Men '97 przejdzie drastyczną przemianę. Oto, co musisz wiedzieć o tej postaci

Morph w X-Men '97 przejdzie drastyczną przemianę. Oto, co musisz wiedzieć o tej postaci

Kim jest Pyro z Deadpool and Wolverine? Aaron Stanford wraca do Marvela

Kim jest Pyro z Deadpool and Wolverine? Aaron Stanford wraca do Marvela