Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 maja 2021, 14:21

autor: Karol Laska

Sexify to polski serial Netflixa, który podbija świat

Sexify zbiera najwięcej pozytywnych opinii ze wszystkich polskich seriali oryginalnych Netflixa, a poziom dzieła przełożył się na wyniki oglądalności, które imponują i to nie tylko na lokalnym rynku.

Sexify, polski serial oryginalny Netfliksa, cieszy się niebywale dużą popularnością na całym świecie od dnia swojej premiery, czyli 28 kwietnia. Nie jest to jednak casus 365 dni i produkcja zbiera sporo pozytywnych recenzji, choć podobnie jak film Barbary Białowąs skupia się na seksie. Bliżej mu jednak według widzów do udanego Sex Education – na podobnym koncepcie oparta jest nawet fabuła, gdyż grupa nastolatek próbuje opracować idealną aplikację erotyczną.

Temat dzieła, nie ma co ukrywać, jest na pewno nośny i to pewnie między innymi on sprawił, że Sexify osiągnęło tak dobre wyniki oglądalności. Na podstawie majowych danych podanych w serwisie Flixpatrol można zauważyć, że polski serial znajduje się aktualnie na pierwszym miejscu list popularności Netfliksa w takich krajach, jak Egipt, Arabia Saudyjska czy Pakistan. Z kolei w kilkudziesięciu państwach Sexify zapisał się w TOP 10 pod względem oglądalności w ostatnich dniach i tygodniach.

Serwis Wirtualne Media poprosił na początku miesiąca producenta Sexify, Jana Kwiecińskiego, o wydanie opinii na temat przyjęcia serialu wśród światowej widowni:

Jesteśmy niezwykle dumni, że nasza ciężka praca została doceniona poza granicami kraju. Najważniejszy był dla nas nasz rynek i dotarcie do wrażliwości polskiego widza. Okazuje się jednak, że język którym się posługujemy i problematyka serialu jest uniwersalna dzięki czemu Sexify rezonuje w sercach widzów w dziesiątkach krajów poza Polską. Jesteśmy od ponad tygodnia w TOP 3 popularności w Indiach, Brazylii, Włoszech, Czechach, Francji, Rosji, Szwajcarii, Niemczech etc. Wnioskiem dla mnie jest to, że szczere i ważne historie łączą ludzi niezależnie od tego skąd pochodzą.

Sexify nie zostało docenione jedynie przez zwykłych widzów. No portalu Rotten Tomatoes zebrało 80% pozytywnych opinii krytyków. Jeżeli więc chcecie dać dziełu szanse, to przypominamy, że znajdziecie je na Netfliksie. W rolach głównych występują Aleksandra Skaba, Maria Sobocińska oraz Sandra Drzymalska. Za reżyserię i scenariusz odpowiadają Piotr Domalewski i Kalina Alabrudzińska.

  1. Strona internetowa Netfliksa