Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 sierpnia 2022, 17:33

Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy - kto jest głównym bohaterem?

W serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zobaczymy dużo ważnych postaci. Część z nich mogliśmy poznać z kart książek, a inne zostały wymyślone przez Amazona na potrzeby produkcji. Patrząc na fabułę serialu możemy określić, kto będzie w Pierścieniach Władzy grał pierwsze skrzypce.

Morfydd Clark, YouTube: Prime Video, 2022

We Władcy Pierścieni: Pierścieniach Władzy prześledzimy najważniejsze wydarzenia, jakie miały miejsce podczas Drugiej Ery Śródziemia. Historia nie mogłaby się potoczyć bez postaci, które wpłyną na losy krainy i w serialu przekonamy się, jak dokładnie doszło między innymi do upadku Númenoru, wykucia Pierścieni Władzy oraz kto za tym stał.

Główni bohaterowie Pierścieni Władzy

Śmiało możemy założyć, że bardzo dużą rolę w serialu otrzyma czwórka wielkich elfów: Elrond (Robert Aramayo), Galadriela (Morfydd Clark), Celebrimbor (Charles Edwards) oraz Gil-Galad (Benjamin Walker). Pierwsze dwa miały wkład w historię znaną z trylogii Władcy Pierścieni i na pewno w serialu posłużą za łącznik pomiędzy Drugą Erą a Trzecią Erą. Celebrimbor wpadł w pułapkę Saurona i bez niego nie byłoby elfickich Pierścieni Władzy. Natomiast Gil-Galad był najwyższym królem elfów i to on w przyszłości poprowadzi, wraz z królem ludzi Elendilem, połączoną armię elfów i ludzi, żeby położyć kres terrorowi Saurona.

Kanon ma w tym przypadku duże znaczenie, ponieważ Amazon na pewno będzie chciał maksymalnie wykorzystać znane postacie. Dlatego wśród ludzi ważną rolę może odegrać Isildur (Maxim Baldry). Wiemy jak skończy się jego historia, ale w Pierścieniach Władzy jest jeszcze młody i dopiero szuka swojego miejsca. Być może wydarzenia w serialu pokażą nam czemu człowiek ten tak łatwo i szybko dał się złamać Jedynemu Pierścieniowi.

W Pierścieniach Władzy pojawi się również dużo postaci niekanonicznych i tak naprawdę ciężko jest ocenić ich rolę w serialu, ponieważ nie wiemy jak potoczy się fabuła przedstawiona przez Amazona. Mimo tego, że zobaczymy króla krasnoludów Durina IV (Owain Arthur), to showrunnerzy zdają się o wiele bardziej promować jego żonę Disę (Sophia Nomvete), która nie jest kanoniczna. W tej sytuacji rola krasnoluda może zostać zmarginalizowana.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Jaką rolę spełni „Nieznajomy”?

Największą rolę wśród postaci niekanonicznych, a być może i w całym serialu, prawdopodobnie spełni tajemniczy „Nieznajomy” (Daniel Weyman). Nie wiemy kim jest i Amazon nie ukrywałby jego tożsamości, gdyby nie chciał zaszokować ujawnieniem bardzo ważnego bohatera. Jedną z możliwości jest Gandalf. Mimo, że Majarowie zostali wysłani do Śródziemia dopiero w Trzeciej Erze, to może nie mieć znaczenia. Amazon już teraz umiejscawia ważne wydarzenia obok siebie, więc przyspieszone pojawienie się Gandalfa jest również możliwe.

Mimo wszystko bardziej prawdopodobny wydaje się Sauron. W Drugiej Erze wciąż mógł dowolnie zmieniać swój wygląd, a upadek z nieba może być częścią jego planu, żeby w jakiś sposób oszukać wszystkich dookoła. Czy faktycznie tak będzie, zobaczymy dopiero w serialu.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.