Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 czerwca 2021, 14:28

autor: Karol Laska

Serial Netflixa zbanowany w Indiach. Wszystko przez obrazę uczuć religijnych

Jeden z najnowszych seriali animowanych Netfliksa, Record of Ragnarok, został usunięty z oferty platformy w Indiach. Winę za taki stan rzeczy ponosi sposób ukazania hinduskiego dewa Śiwy w owej produkcji.

Record of Ragnarok to wydane 17 czerwca 2021 roku anime Netflixa, które zbiera jak dotąd mocno mieszane opinie widzów, a na domiar złego wywołuje sporo kontrowersji na terenie Azji. Zanim jednak przejdziemy do ich omówienia, to warto znać cały kontekst, a więc i opis fabuły dzieła. Jest to głównie desperacka walka o przetrwanie ludzkości, która ma udowodnić swoją godność przed potężnymi bogami. W produkcji występuje wiele historycznych, religijnych bądź mitologicznych postaci – w tym Rasputin, Nikola Tesla, Budda czy Zeus. Niezłe pomieszanie z poplątaniem.

Serial od samego początku wzbudzał wątpliwości państwa indyjskiego, któremu nie podobał się fakt, że w produkcji ma wystąpić Śiwa, czyli bardzo ważne dla hinduizmu bóstwo, przez wielu wiernych uważane za siłę najwyższą. Sposób ukazania tejże postaci jest oczywiście mocno komiksowy, a więc przerysowany (być może nawet satyryczny), co nie spodobało się prezesowi Universal Society of Hinduism, Rajanowi Zedowi (via India West). Poczyniono nawet starania, aby jak najbardziej utrudnić światową premierę Record of Ragnarok.

Co prawda anime udało się zadebiutować na arenie międzynarodowej, ale z jednym wyjątkiem. Produkcja została zbanowana w Indiach i nie zanosi się na to, aby w najbliższej przyszłości tamtejsi widzowie mogli ją legalnie obejrzeć. Jest to nie lada problem dla Netfliksa, gdyż rynek indyjski odpowiada za pokaźną część finansowych wpływów. Zobaczymy jak w najbliższym czasie potoczy się sytuacja – trudno jednak ukryć fakt, że Record of Ragnarok uraził uczucia religijne hindusów.

  1. Strona internetowa Netfliksa
kalendarz wiadomości
2021
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4

5

6

7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19

20

21 22 23 24 25 26

27

28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.