Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 stycznia 2023, 14:06

Aktorka z Harry'ego Pottera nie wróciła po pierwszym filmie, bo „poczuła się urażona”

Jedna z aktorek, która grała w Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym, opowiadała w przeszłości, iż sama z siebie zrezygnowała z dalszego udziału w filmowej serii. Twórcy jej zdaniem nie doceniali artystów pracujących przy projekcie.

Źrodło fot. Harry Potter i Kamień Filozoficzny; reż. Chris Columbus; Warner Cinema; 2001
i

Filmowa saga o Harrym Potterze osiągnęła ogromny globalny sukces i wraz z książkami rozsławiła popularne dziś uniwersum na cały świat. Jednak twórcy już na samym początku tej kinematograficznej podróży mierzyli się z pewnymi kontrowersjami i trudnościami. Zoë Wanamaker, która wcieliła się w Rolandę Hooch, nie była zadowolona z oferowanych jej pieniędzy, o czym w rozmowie z The Telegraph wspomniała w 2001 roku:

Niektórzy aktorzy podpisali kontrakty na trzy filmy. Oferowane pieniądze były jednak tak słabe, że osobiście poczułam się urażona i dlatego podpisałam umowę tylko na jeden film. Jeśli chcą mnie zobaczyć w drugim, to muszą podbić swoją ofertę.

HBO Max kupisz tutaj

Aktorka także uważała za nieuczciwe brak wypłacania tantiem. Już w 2001 roku potteromania była wielka i zapowiadało się, że ten trend prędko nie przeminie. Nic dziwnego, że postanowiono wycisnąć z tego jak najwięcej, ale najwyraźniej nie miało to być z korzyścią dla aktorów, którzy ponoć nie mieli otrzymać pieniędzy ze sprzedaży różnorakich gadżetów związanych z produkcją, wykorzystujących ich wizerunki.

Jak teraz wiemy, nie zaoferowano Wanamaker więcej pieniędzy, a także nie zdecydowano się zatrudnić nowej aktorki na jej miejsce. Z tego powodu postać nauczycielki latania na miotle, Rolandy Hooch, nie pojawiła się w żadnej z kolejnych części filmowej serii. Aktorki zabrakło również na filmowym wydarzeniu – Harry Potter - 20. rocznica: Powrót do Hogwartu.

Ciekawym przypadkiem jest historia Richarda Harrisa, który wcielał się w Albusa Dumbledore’a. Aktor opowiadał, iż z każdym kolejnym odrzuceniem ikonicznej roli oferowano mu coraz większe pieniądze. Nie był on jedynym, którego koniecznie chciano zobaczyć w danej roli. Rowling miała od samego początku upierać się przy zatrudnieniu Robbiego Coltrane’a jako Hagrida oraz Maggie Smith jako Minerwę McGonagall. W tych przypadkach współpraca trwała do samego końca.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2023
styczeń
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob

1

2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.