Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2023, 18:26

Sequel jednego z najgorszych filmów w 4. fazie Marvela tkwi w zawieszeniu: „Bez komentarza”

Zdecydowana większość filmów należących do MCU otrzymała sequel. Jednym z nielicznych wyjątków jest nakręcona przez Chloe Zhao produkcja Eternals. Reżyserka wyjaśnia, czy widowisko o przedwiecznych bohaterach doczeka się kolejnej części.

Źrodło fot. Eternals; Chloe Zhao; Marvel Studios; 2021
i

Kinowe Uniwersum Marvela w ostatnim czasie znajduje się w niezłym dołku. Przeważająca część filmów należących do czwartej fazy nie spotkała się z pozytywnymi opiniami, przez co nie osiągnęły one zbyt wysokich wyników w box offisie.

W związku z tym szefostwo Disneya zaczęło się zastanawiać nad zmianami w MCU. Jedną z nich miałoby być wycofanie się z tworzenia trzecich czy też czwartych części filmów. Aczkolwiek są jeszcze produkcje, które do tej pory nie otrzymały sequela.

Disney+ kupisz tutaj

Jedną z nich jest Eternals, czyli jedno z najgorzej ocenianych widowisk należących do Kinowego Uniwersum Marvela. Produkcja wyreżyserowana przez Chloe Zhao nie spotkała się z pozytywnym odbiorem.

Dlatego też nadal nie wiadomo, czy fani doczekają się drugiej części. Informacje na ten temat pojawiały się co jakiś czas, jednak nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia. W ostatnim wywiadzie dla portalu The Hollywood Reporter o kwestię tę została zapytana Chloe Zhao.

THR: Wspominałem już o tym wcześniej, ale jestem ogromnym fanem tego, co zrobiłaś w kwestii opowiadania historii. Wcześniej pojawiały się plotki na temat Eternals 2, czy jest to coś, czym byłabyś zainteresowana?

Chloe Zhao: Bez komentarza.

Nie do końca wiadomo, w jaki sposób odczytywać odpowiedź reżyserki. Być może trwają już prace nad Eternals 2 i zobligowana kontraktem nie mogła zdradzić żadnych szczegółów. Wydaje się jednak, że sam Marvel odłożył te postacie na bok.

Wszak wydarzenia z pierwszej części pokazały, że bohaterowie należą do niezwykle potężnych, a końcówka filmu powinna mieć konsekwencje dla całego MCU, a jednak wystający Tiamut nie spotkał się dużym zainteresowaniem w innych produkcjach.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej