Scenarzysta Wiedźmina nazywa widzów, którym nie spodobał się serial, toksycznymi hejterami

Jeden ze scenarzystów Wiedźmina wdał się w kłótnię z widzami serialu na Twitterze. Internautów krytykujących jego pracę określił mianem hejterów i zablokował.

fantasy
Maciej Gaffke 31 lipca 2023
9
Źrodło fot. Wiedźmin, Lauren S. Hissrich, Netflix, 2019
i

W zeszłym tygodniu na platformie Netflix pojawiły się trzy ostatnie odcinki trzeciego sezonu Wiedźmina. Średnia ocena tej serii nie prezentuje się najlepiej – na Rotten Tomatoes tytuł zyskał jedynie 22% pozytywnych recenzji od widzów. Stanowi to dowód na to, że publiczność nie akceptuje kierunku, w jakim zmierza produkcja.

Scenarzysta serialu wyzywa wielbicieli Wiedźmina

Prawdopodobnie na skutek nie najlepszych opinii jeden ze scenarzystów trzeciego sezonu – Javier Grillo-Marxuach – nie wytrzymał i wdał się w kłótnię z komentującymi jego wpisy na Twitterze. Osoby, które krytycznie wypowiadały się o jego scenariuszu, zostały zbanowane i określone przez scenarzystę mianem „toksycznych hejterów”.

Społeczność nie pozostawiła tego bez echa i na subreddicie Wiedźmina pojawił się wątek, w którym wytknięto autorowi brak szacunku nie tylko do materiału źródłowego, ale także do fanów. Przypomnijmy, że wcześniej Grillo-Marxuach opublikował między innymi tweeta, w którym wspominał, że szkic szóstego odcinka trzeciego sezonu rozpoczynał się od Djikstry (lub Dykstry, jak określa tę postać scenarzysta) grożącego Geraltowi nożem, kiedy ten oddaje mocz do doniczki. Scenarzysta zaznaczył także, że taka scena była obecna w książkach.

Scenarzysta Wiedźmina nazywa widzów, którym nie spodobał się serial, toksycznymi hejterami - ilustracja #1

Problem w tym, że taka scena nie istnieje w powieściowym oryginale, co udowodnili fani, przytaczając odpowiednie fragmenty – dla pewności w oryginalne, czyli po polsku, oraz w tłumaczeniu na angielski. Jak się okazało, nie zrobiło to na scenarzyście wrażenia i... ich również zablokował.

Trzeba przyznać, że fani celnie przyłapali autora na braku znajomości oryginału, o której przecież sam zapewniał.

Przypomnijmy, że w książce Geralt został schwytany przez żołnierzy Djikstry w trakcie zamieszania w Aretuzie. Z kolei w serialu Djikstra sam zaskakuje wiedźmina, przystawiając mu nóż do gardła. Wielu wielbicieli tego uniwersum zwracało uwagę, że taki ruch byłby niemożliwy ze względu na mocno wyostrzone zmysły Białego Wilka, który z pewnością usłyszałby zbliżającego się wroga.

Scenarzysta idzie w zaparte

Grillo-Marxuach postanowił wytłumaczyć też, dlaczego nie będzie odpowiadał na pytania dotyczące serialowych zmian względem książek. Według niego „dzieło” musi mówić samo za siebie, a to powinno wystarczyć wszystkim „hejterom”.

Scenarzysta Wiedźmina nazywa widzów, którym nie spodobał się serial, toksycznymi hejterami - ilustracja #2

Pod postami scenarzysty głos zabrali również Internauci podzielający jego zdanie. Jeden z nich – Astaldis – odpowiedział na komentarz użytkownika, który zapytał się o powody uśmiercenia Filavandrela. Grillo-Marxuach podziękował za obronę swojej pracy i zapewnił, że już zablokował tego „hejtera”.

Trzeba przyznać, że takie zachowanie przedstawiciela ekipy odpowiedzialnej za serial jest nie na miejscu. Jednak mało prawdopodobne, aby spotkały go za to jakieś konsekwencje.

Przypomnijmy, że trzeci sezon został podzielony na dwie części. Pierwsza składała się z pięciu odcinków, natomiast druga zawierała łącznie trzy epizody. Była to również ostatnia odsłona, w której Henry Cavill wystąpił jako Geralt. Od kolejnej serii tytułową rolę przejmuje Liam Hemsworth.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

Kiedy premiera Rebel Moon 2 na Netflixie?

Kiedy premiera Rebel Moon 2 na Netflixie?

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Akademia pana Kleksa zmierza na Netflixa. Kiedy film będzie dostępny w streamingu?

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10

Najlepsze komedie 2024, nasze top 10