Scarlett Johansson straciła wymarzoną rolę, za którą inna aktorka zdobyła Oscara

Scarlett Johansson przed laty starała się o swoją wymarzoną rolę, ale przesłuchanie nie poszło po jej myśli. Angaż dostała inna aktorka, która później zdobyła Oscara, ale musiała też mierzyć się z nieprzychylnymi komentarzami.

ciekawostki filmowe
Aleksandra Wosz 24 kwietnia 2023
3
Źrodło fot. Lucy; Luc Besson; EuropaCorp; 2014
i

Scarlett Johansson to amerykańska aktorka, scenarzystka oraz piosenkarka. Największą rozpoznawalność zapewniła jej rola Czarnej Wdowy w filmach Marvela. Nie umniejsza to jednak jej pozostałym profesjom. Nie jeden raz pokazała, że prócz talentu aktorskiego posiada jeszcze inne, w tym wokalny. Artystka wydała dwa albumy, ale nawet one nie pomogły jej w zdobyciu wymarzonej roli.

Ponad dekadę temu niespełna trzydziestoletnia Johansson brała udział w przesłuchaniu do musicalu Les Misérables: Nędznicy. Aktorka wyznała w tamtym czasie portalowi Broadway.com, że choć śpiewała z głębi serca i dała z siebie wszystko, to zdrowie odebrało jej możliwość pokazania pełni swoich możliwości. Podczas tak ważnego dla niej przesłuchania miała zapalenie krtani. A rolę Fantine, o którą starała się Johansson, ostatecznie otrzymała Anne Hathaway.

Na przesłuchaniu zjawiłam się z zapaleniem krtani. Zrobiłam wszystko, co mogłam, żeby go nie mieć. Myślę jednak, że patrząc teraz na film, nie ma możliwości, żebym kiedykolwiek przebiła ten występ [Anne Hathaway].

Les Misérables to wyreżyserowana przez Toma Hoppera adaptacja słynnej powieści Victora Hugo pod tym samym tytułem. W obsadzie widowiska, prócz Anne Hathaway, znalazły się takie gwiazdy jak Hugh Jackman, Russell Crowe, Helena Bonham Carter, Eddie Redmayne, Aaron Tveit, czy Amanda Seyfried. Sam film, choć znany głównie wśród wielbicieli tego gatunku, został doceniony i zdobył kilka ważnych nagród filmowych.

W 2013 roku produkcja otrzymała trzy Oscary, w tym statuetkę dla najlepszej aktorki drugoplanowej, którą wręczono Anne Hathaway właśnie za rolę Fantine. Hathaway odebrała swoją pierwszą nagrodę Akademii, ale równocześnie spadła na nią zła sława. Aktorka zaczęła być powszechnie krytykowana za swoją sztuczność i egoizm.

Hathaway była szczególnie krytykowana z występ podczas gali rozdania Złotych Globów. Artystka po odebraniu swojej statuetki wygłosiła wcześniej przygotowaną mowę. Chwilę później wróciła na scenę wraz z ekipą filmową, aby odebrać nagrodę dla najlepszego musicalu lub komedii. Pomimo że aktorka nie była sama na scenie, to postanowiła wziąć mikrofon i dokończyć swoją mowę, ponieważ nie zdążyła powiedzieć wszystkiego podczas poprzedniego występu na scenie.

W ten sposób Anne Hathaway otrzymała rolę, nagrody oraz nieprzychylne komentarze, a Scarlett Johansson dostała angaż w innej produkcji. Choć Hathaway świetnie poradziła sobie jako Fantine, z pewnością ciekawie byłoby zobaczyć Johansson w tej roli.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, gdzie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” – szerzej znanego jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom.

„Najbardziej żałuję”. Leonardo DiCaprio miał wybór między Titanikiem a absolutnie kultowym arcydziełem

„Najbardziej żałuję”. Leonardo DiCaprio miał wybór między Titanikiem a absolutnie kultowym arcydziełem

Gdzie kręcono Furiosę? Filmowe lokacje z nowej odsłony Sagi Mad Max

Gdzie kręcono Furiosę? Filmowe lokacje z nowej odsłony Sagi Mad Max

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

W Stranger Things 5 powróci upiorna lokacja znana z poprzedniego sezonu. To miejsce ważne dla historii Vecny

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?