Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 sierpnia 2022, 12:49

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Niespodziewanie nowy odcinek Sandmana wylądował na Netflixie

Osoby, które dzisiaj z samego rana uruchomiły Netfliksa, musiały być w niemałym szoku. Zupełnie niespodziewanie do serwisu trafił nowy odcinek Sandmana. Wyjaśniamy, o co chodzi.

Fot.: Sandman, Neil Gaiman, Netflix, 2022.

Dzisiaj mijają dwa tygodnie od premiery serialu Sandman na Netfliksie. Ekranizacja oparta na serii kultowych komiksów Neila Gaimana spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem widzów (widowisko zachwyciło również samego George’a R.R. Martina). Trudno się zatem dziwić, że zaraz po debiucie tytułu rozpoczęły się spekulacje na temat ewentualnej kontynuacji historii na platformie. Nim jednak dojdzie do jakichkolwiek decyzji, władze Netfliksa postanowiły sprawić niespodziankę – i to przez duże N – fanom serialu. Bibliotekę serwisu zupełnie niespodziewanie zasilił bonusowy odcinek Sandmana.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Dodatkowy epizod składa się z dwóch osobnych opowieści, które noszą tytuły Sen o tysiącu kotów oraz Kaliope. Pierwsza z nich jest animowana i przenosi na mały ekran jedną z najpopularniejszych historii z komiksów Sandman. Opowiada ona o syjamskiej kotce, która spotyka na swojej drodze Morfeusza. Z kolei w Kaliope przedstawiono historię pisarza, który desperacko poszukuje inspiracji.

Co ciekawe, szczególnie pierwsza opowieść może pochwalić się iście gwiazdorską obsadą. Postaciom głosu użyczyli m.in. Sandra Oh (Obsesja Eve), David Gyasi (Interstellar), James McAvoy (X-Men) oraz David Tennant (Doctor Who).

Proces tworzenia animowanej wersji Snu o tysiącu kotów przybliżył nieco Holender Hisko Hulsing, który pełnił funkcję reżysera obrazu (via Netflix).

Staraliśmy się, aby animowana wersja Snu o tysiącu kotów była tak zachwycająca i hipnotyczna, jak to tylko możliwe, wykorzystując magię prawdziwych obrazów olejnych na płótnie. Połączyliśmy je z klasycznie rysowaną animacją 2D, opartą na realistycznej animacji 3D telepatycznych kotów, aby stworzyć psychodeliczny świat, który sprawia wrażenie jednocześnie przyziemnego i sennego. Untold Studio w Londynie stworzyło zapierającą dech w piersiach animację 3D kotów. Wspaniała animacja 2D, obrazy olejne i stylizacja zostały wykonane w Submarine Studios w Amsterdamie – zdradził twórca.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun przedstawiający obie opowieści.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.