Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 listopada 2022, 11:34

Nowe zdjęcia z finału Rodu smoka mogą potwierdzać pewną szaloną teorię

Barrie Gower, prawdziwy wirtuoz w tworzeniu charakteryzacji do horrorów, udostępnił zdjęcie rekwizytu z ostatniego odcinka Rodu smoka. Może to potwierdzać jedną z fanowskich teorii sięgających jeszcze Gry o tron.

Źrodło fot. Ród smoka, Ryan Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022
i

Tekst zawiera spoilery związane z serialem Ród smoka.

Finałowy sezon Rodu smoka zawierał kilka dosyć mocnych scen. Jedną z nich był poród Rhaenyry, który zniesmaczył część widzów. Narodziny Visenyi charakteryzowały się sporą ilością krwi oraz męczarniami królowej. Jak wiemy, dziecko nie przeżyło i twórcy nie pozwolili widzom na dłuższą chwilę rzucić okiem na noworodka, by lepiej mu się przyjrzeć.

Na szczęście ciekawość fanów zaspokoił Barrie Gower. Mężczyzna pracował między innymi przy stroju Vecny ze Stranger Things oraz Nocnego Króla z Gry o tron. Teraz jego dzieła możemy podziwiać w Rodzie smoka. Jedno z ostatnich, noworodek Rhaenyry, zostało ukryte w serialu, ale dzięki zdjęciom udostępnionym na Instagramie możemy zobaczyć, jak wyglądał przygotowany model.

Nowe zdjęcia z finału Rodu smoka mogą potwierdzać pewną szaloną teorię - ilustracja #1
Barrie Gower; Instagram

HBO Max kupisz tutaj

Visenya potwierdza teorię fanów dotyczącą Targaryenów?

W Grze o tron Daenerys urodziła dziecko Khala Drogo. Niestety, przyszło na świat martwe, a jego skóra była pokryta łuskami. Pierwotnie uważano, że to po prostu wynik klątwy, jaka została nałożona na ostatnią przedstawicielkę rodu Targaryenów. Inna teoria zakładała, iż członkowie wspomnianego rodu najpierw wyglądają w łonie jak smoki i dopiero postępująca ciąża przekształca płód w człowieka. Takie przemyślenia wynikają z kompendium The World of Ice and Fire, które przybliża historię świata stworzonego przez George’a R. R. Martina:

Ogromne piękno Valyrianów, z ich włosami w kolorze złota lub wyblakłego srebra oraz fioletowymi oczami, niewidzianymi wśród innych ludów świata, jest wszystkim znane i wykorzystywane jako dowód w debacie, iż Valyrianie nie są związani z innymi ludźmi. Część maestrów zwraca uwagę na fakt, że poprzez ostrożne rozmnażanie zwierząt można otrzymać satysfakcjonujące wyniki i trzymanie populacji w izolacji da niesamowite wariacje, dalekie od tego, co pospolite. To może być prawdopodobną odpowiedzią na tajemnicę pochodzenia Valyrian, jednak nie tłumaczy to ich związku ze smokami.

Książka wspomina także o praktykach magii krwi, które miały miejsce w Valyrii. Tworzenie hybryd zwierząt oraz ludzi było częste i mogło zaowocować powstaniem całkowicie nowej rasy, która ma w sobie krew smoka i pierwotnie wygląda jak ogromny gad, ale jeszcze przed narodzinami przekształca się w człowieka. Być może w serialu pojawi się odpowiedź na tę kwestię.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.