Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 listopada 2022, 17:38

Ród smoka i Pierścienie Władzy mają tę samą widownię? To badanie daje odpowiedź

Kolejny tydzień przyniósł nam nowe wyniki oglądalności na platformach streamingowych. Jak tym razem wypadł pojedynek Rodu smoka i Pierścieni Władzy?

Źrodło fot. Ród smoka; Ryan Condal i Miguel Sapochnik; HBO; 2022
i

Kolejny raz firma Nielsen postanowiła sprawdzić, jak poszczególne produkcje radzą sobie w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze miejsce wśród tytułów dostępnych na platformach streamingowych przypadło tym razem Obserwatorowi, którego siedem odcinków oglądano przez 2,355 miliona minut.

HBO Max kupisz tutaj

Tym razem drugie miejsce przypadło Władcy Pierścieni: Pierścieniom Władzy, które w okresie od 10-16 października obejrzano przez 1,137 miliona minut. Podium zamyka Dahmer, którego subskrybenci Netfliksa oglądali przez 1,108 mln minut.

Ród smoka uplasował się tym razem dopiero na czwartym miejscu. Najnowsza produkcja od HBO osadzona w uniwersum stworzonym przez George’a R.R. Martina była oglądana przez 960 mln minut.

Firma Nielsen dodatkowo opublikowała dane, które zdecydowanie podsycą rywalizację pomiędzy obydwoma tytułami (via Variety). Po pierwsze wiadomo już, ile mniej więcej lat mieli widzowie poszczególnych produkcji:

  • 35% widzów Rodu smoka miało 18-34 lat;
  • 42% widzów Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy miało powyżej 50 lat.

Z raportu wyżej wspomnianej firmy analitycznej wynika również, że 40% widzów Rodu smoka oglądało także konkurencyjną produkcję. Analogicznie, 35% widzów Pierścieni Władzy zainteresowało się widowiskiem dostępnym na HBO Max.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Warto jednak pamiętać, że w celu dokonania jak najbardziej uczciwego porównania obydwu seriali, trzeba będzie poczekać, aż firma Nielsen opublikuje wyniki oglądalności z finałowych epizodów Rodu smoka. Czy produkcja stworzona przez HBO okaże się bardziej popularna od Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy?

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.