Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 sierpnia 2022, 15:13

Ród smoka - czy muszę znać Grę o tron, by zrozumieć nowy serial?

Akcja Rodu smoka rozgrywa się w świecie znanym z Gry o tron. Czy jednak znajomość tej drugiej produkcji jest potrzebna, aby w pełni zrozumieć wydarzenia prezentowane w nowym serialu?

Źródło fot.: Kadr z serialu Ród smoka

Premiera Rodu smoka już niedługo. Najnowszy serial przygotowywany z myślą o platformie HBO Max zadebiutuje 21 sierpnia. Pozostałe kilkanaście dni byłoby więc idealnym czasem na nadrobienie wszystkich sezonów Gry o tron. Czy jednak znajomość tego serialu jest konieczna, żeby zrozumieć wydarzenia z Rodu smoka?

Akcja najnowszej produkcji w świecie Gry o tron rozgrywa się ponad 100 lat przed wydarzeniami znanymi z serialu zakończonego w 2019 roku. Ród smoka jest więc tak naprawdę prequelem, który śledzi poczynania rodu Targaryenów u szczytu ich władzy.

HBO Max kupisz tutaj

Dlatego też wydarzenia, które miały miejsce przez osiem sezonów Gry o tron, nie mają żadnego znaczenia dla zrozumienia House of the Dragon.

Jeśli rozpoczniecie swoją przygodę ze światem wykreowanym przez George’a R.R. Martina od Rodu smoka, to będzie to jak najbardziej dobra decyzja. Śmiem twierdzić, że wydarzenia, które zostaną pokazane w nowym serialu, w odpowiedni sposób przygotują na seans Gry o tron.

Bardzo dobrym pomysłem będzie również zapoznanie się z książką Ogień i krew, na podstawie której powstanie Ród smoka. Należy jednak pamiętać, że literatura ta opisuje wydarzenia, które będą istotne w kontekście najnowszego serialu.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.