Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 września 2021, 14:29

autor: Adrian Werner

Vin Diesel daje fanom nadzieję, że zobaczą film Riddick 4: Furya

Aktor Vin Diesel zasugerował, że wkrótce może ruszyć produkcja filmu Riddick 4: Furya.

Fani filmowej serii Riddick nie byli ostatnio rozpieszczani. Wkrótce może to jednak ulec zmianie. Odtwarzający tytułową rolę Vin Diesel opublikował na swoim Instagramie ciekawy wpis, który rozbudza nadzieje na kontynuację marki. Aktor poinformował, że właśnie odbył niesamowite spotkanie. Nie chciał zdradzić konkretów, ale stwierdził, że realizacja „Furii” jest bliżej, niż to się może wydawać. Tekst opatrzył kadrem z trzeciej części filmu.

Znaczenie tego wpisu jest oczywiste. Vin Diesel od wielu lat próbuje wyprodukować czwartą odsłonę cyklu – projekt ten funkcjonuje pod nazwami The Chronicles of Riddick: Furya oraz Riddick 4: Furya.

Vin Diesel daje fanom nadzieję, że zobaczą film Riddick 4: Furya - ilustracja #1

Przypomnijmy, że cykl zapoczątkował film Pitch Black z 2000 roku. Kolejna część, zatytułowana The Chronicles of Riddick, ukazała się cztery lata później, a w 2013 r. na ekrany kin wszedł Riddick.

Pierwsze doniesienia o czwartej części pojawiły się w 2014 roku. Początkowo start zdjęć zaplanowano na pierwsze miesiące 2017 r., ale potem o filmie zrobiło się cicho. Twórcy za kulisami cały czas pracowali jednak nad tym projektem. Reżyser trylogii, czyli David Twohy, pierwszą wersję scenariusza ukończył na początku 2019 r. Z kolei kilka miesięcy temu Vin Diesel potwierdził, że czwarty Riddick nadal jest w planach i zaangażowani w przedsięwzięcie ludzie tylko czekają na odpowiedni moment na realizację. Najnowsza wiadomość aktora na Instagramie sugeruje, że chwila ta zbliża się wielkimi krokami.